Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Przetarg na wykonawcę rewitalizacji kolei przez Śniadowo

Główne zdjęcie
Śniadowo

PKP PLK ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy, który dokona rewitalizacji linii kolejowej nr 36 Łapy – Śniadowo – gr. województwa. To blisko 65 km torowiska. Inwestycja szacowana jest na 33,4 mln zł netto ma być prowadzona w systemie „projekt i budowa”.

Linia kolejowa nr 36 Łapy - Śniadowo – Ostrołęka od blisko roku jest remontowana pod potrzeby poprowadzenia tędy objazdu kolejowego na czas modernizacji odcinka Rail Baltica od Czyżewa do Białegostoku. W ramach prac wymieniono i wyremontowano tory, uzupełniono tłuczeń oraz zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Te prace remontowe mają zostać ukończone w połowie roku. Rewitalizacja, na którą ogłoszono przetarg ma mieć większy zakres. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał zaprojektować i wykonać roboty na jednotorowej linii kolejowej nr 36 na odcinku od km 20,910 do km 88,555 wraz z odwodnieniem i przylegającą infrastrukturą kolejową w postaci obiektów inżynieryjnych, przejazdów drogowych, obiektów i urządzeń koniecznych do prowadzenia ruchu kolejowego (urządzenia srk i łączności), urządzeń elektroenergetycznych oraz obiektów do obsługi podróżnych.
PKP PLK oczekuje, że inwestycja zostanie wykonana w 24 miesiące od podpisania umowy. 
Rewitalizacja tej linii kolejowej ma być finansowana przy wsparciu środkami Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata2014-2020. Z tego samego programu ma być także finansowane rewitalizacja linii kolejowej 49 na odcinku Śniadowo – Łomża”. Póki co przetargu na wykonanie tego zadnia PKP PLK nie ogłosiła.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę