Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Centrum handlowe będzie większe

Główne zdjęcie
Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów

Przed miesiącem informowaliśmy, że na działce po jednostce wojskowej przy Alei Legionów, obok Mc Donald’s, rozpoczęła się budowa kolejnego w Łomży centrum handlowego. Miały na niej powstać dwa budynki handlowo-usługowe, z parkingami, urządzeniem reklamowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Okazuje się, że właściciel działki wystąpił o zmianę decyzji i na tej działce chce zbudować trzy takie budynki.

Jak podawał przed miesiącem ratusz właściciel działki, przedsiębiorca z Łysych, który teren ten kupił na początku 2006 roku, po likwidacji wojskowego „Składu Łomża”, ma pozwolenie na budowę dwóch budynków handlowo-usługowych z parkingami, urządzeniem reklamowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Powierzchnia sprzedaży każdego z budynków nie będzie przekraczała 2000 m2.
Pod koniec marca na wniosek przedsiębiorcy w Urzędzie Miejskim wszczęto postępowanie administracyjne, dotyczące zmiany zakresu inwestycji. Jak podał ratusz obecna zmiana dotyczy  zaprojektowania zamiast dwóch budynków handlowo-usługowych trzech budynków handlowo-usługowych z trzema parkingami, urządzeniem reklamowym i towarzysząca infrastrukturą techniczną oraz wprowadza związanych z tym zmiany zagospodarowania terenu.

Dodajmy, że teren na którym powstaje najnowsze centrum handlowe nie jest ternem na którym uchwalone w 2016 roku studium kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża dopuszcza sklepy wielkopowierzchniowe.  To oznacza, że powierzchnia sprzedaży każdego z budowanych na działce przy Alei Legionów budynków nie może przekraczać granicy 2000 m2.

Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów
Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów
Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę