sobota, 07 grudnia 2019 napisz DONOS@

Centrum handlowe będzie większe

Przed miesiącem informowaliśmy, że na działce po jednostce wojskowej przy Alei Legionów, obok Mc Donald’s, rozpoczęła się budowa kolejnego w Łomży centrum handlowego. Miały na niej powstać dwa budynki handlowo-usługowe, z parkingami, urządzeniem reklamowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Okazuje się, że właściciel działki wystąpił o zmianę decyzji i na tej działce chce zbudować trzy takie budynki.

Jak podawał przed miesiącem ratusz właściciel działki, przedsiębiorca z Łysych, który teren ten kupił na początku 2006 roku, po likwidacji wojskowego „Składu Łomża”, ma pozwolenie na budowę dwóch budynków handlowo-usługowych z parkingami, urządzeniem reklamowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Powierzchnia sprzedaży każdego z budynków nie będzie przekraczała 2000 m2.
Pod koniec marca na wniosek przedsiębiorcy w Urzędzie Miejskim wszczęto postępowanie administracyjne, dotyczące zmiany zakresu inwestycji. Jak podał ratusz obecna zmiana dotyczy  zaprojektowania zamiast dwóch budynków handlowo-usługowych trzech budynków handlowo-usługowych z trzema parkingami, urządzeniem reklamowym i towarzysząca infrastrukturą techniczną oraz wprowadza związanych z tym zmiany zagospodarowania terenu.

Dodajmy, że teren na którym powstaje najnowsze centrum handlowe nie jest ternem na którym uchwalone w 2016 roku studium kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomża dopuszcza sklepy wielkopowierzchniowe.  To oznacza, że powierzchnia sprzedaży każdego z budowanych na działce przy Alei Legionów budynków nie może przekraczać granicy 2000 m2.

Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów
Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów
Foto: Budowa centrum handlowego przy Alei Legionów

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę