Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wyprzedaż miejskiego majątku przyspieszyła

Od początku kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS) Łomża wyprzedała majątek za ponad 22 miliony złotych. To kwota netto. Już teraz jest ona o ponad 5 milionów złotych wyższa niż przez całą kadencję poprzedniego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego (SLD).

Dane dotyczące wyprzedaży majątku miasta ratusz porównał odpowiadając na interpelację radnego Dariusza Domasiewicza. Z zestawienia wynika, że w pierwszym roku urzędowania ekipa prezydenta Mariusza Chrzanowskiego sprzedała miejski majątek – grunty należące do miasta i sprzedaż mieszkań komunalnych za blisko 3,1 mln zł. W drugim roku wartość wyprzedaży przekroczyła 4 mln zł, a w trzecim rekordową w historii miasta kwotę 10,5 mln zł. Wpływ na to miało przede wszystkim wystawienie na sprzedaż i sprzedanie czterech działek przy ul. Zawadzkiej pomiędzy parkiem Jana Pawła II i Galerią Veneda. Ubiegłoroczna wartość sprzedaży miejskich działek mogła być jeszcze znacznie wyższa, ale okazuje się, że najprawdopodobniej  transakcję sprzedaży działki z dworcem autobusowym u zbiegu ulic Alei Legionów i ul. Sikorskiego rozliczono dopiero w tym roku. Według dokumentu przekazanego radnemu Domasiewiczowi wartości wyprzedaży mienia w 2018 roku – wykonanie na dzień 01.01.2018 r. - to niemal 4,5 mln zł.  
W sumie - jak wylicza ratusz - wartośc sprzedanego w tej kadencji mienia wynosi już 22 miliony 224 tysiące 439 zł i 45 groszy. W poprzedniej kadencji - przez całe cztery lata - prezydent Czerniawski sprzedał miejski majątek za 17 mln 115 tys. 649 zł 63 gr.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę