Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@

Dziś rano wszyscy byli trzeźwi, a w weekend nie

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Ponad 300 kierowców przebadali na zawartość alkoholu w organizmie policjanci z łomżyńskiej drogówki. W poniedziałek rano odbyła się akcja „trzeźwy poranek”. Jak informuje Urszula Brulińska z KMP wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Niestety w weekend w ręce policjantów wpadło trzeci pijanych kierowców, w tym recydywista.

Pierwszego zatrzymano w piątek po południu w Wygodzie. 54-letni kierowca volkswagena miał w sobie prawie 1,3 promila alkoholu. 
W sobotę pijanego kierowcę mercedesa zatrzymano w Nowogrodzie. Okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, który miał w sobie ok. 1,3 promila alkoholu, a w grudniu usłyszał sądowy wyrok zakazujący mu prowadzenia jakichkolwiek podjazdów mechanicznych przez trzy lata. 
Trzeci pijany kierowca wpadł w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Kopernika w Łomży. 24-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego jadąc skodą oktawią „wydmuchał”  1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 prmila alkoholu - jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku recydywistów kara jest surowsza nawet do 5 lat więzienia.

w przypadku recydywistów, od 3 miesięcy do 5 lat.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę