Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Zawadzka w budowie

Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężeniana. Kilometrowy odcinek dwujezdniowej ulicy ma powstać do października. Póki co mieszkańcy okolicy skarżą się, że ciężkie samochody wykorzystywane przy budowie rozjeździły drogi gruntowe i małe osobówki nie są w stanie przejechać.

- Po sygnałach od mieszkańców tamtej części miasta, jeszcze tego samego dnia czynności naprawcze podjął zarówno wykonawca ulicy Zawadzkiej, jak też służby miejskie – odpowiada Łukasz Czech z ratusza. Jego zdaniem za stan dróg gruntowych odpowiedzialna jest przede wszystkim pogoda, czyli roztopy, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. 
Na głębokie błoto na gruntowych drogach skarżą się także mieszkańcy okolicznych gmin, którzy także mają problemy z dojazdem do swoich domów. Samorządowcy najchętniej cytują słowa byłej minister Elżbiety Bieńkowskiej „sorry taki mamy klimat” i mają nadzieję, że zmarznięta na około 70 cm ziemia szybko rozmarznie do końca, a nie tylko na wierzchu, jak obecnie. 
W przypadku mieszkańców osiedli domków przy budowanej ul. Zawadzkiej władze miasta twierdzą, że mają pomysł jak sytuację poprawić na dłużej.
- W najbliższych tygodniach planowane jest ułożenie na ulicach w tym rejonie płyt betonowych odzyskanych z przebudowy ulicy Poligonowej – zapowiada Łukasz Czech.

Poza budową dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężeniana wzdłuż ulicy mają powstać także chodniki, ciągi pieszo – rowerowe i ścieżki rowerowe. Mniej więcej w środku nowej drogi planowane jest do budowy rondo na skrzyżowaniu z ul. Chmielną.

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę