Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Piątnica ma program rewitalizacji, a w nim centrum chiroptologii

Główne zdjęcie
Piątnica od strony Łomży

Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził program rewitalizacji Gmina Piątnica, który będzie podstawą do ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych. Informując o tym Urszula Arter w Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku podała, że program przewiduje realizację 28 przedsięwzięć, których łączna wartość opiewa na ok. 90 milionów złotych.

Jak podaje Urszula Arter w gminie Piątnica rewitalizacją mają zostać objęte miejscowości: Piątnica Poduchowna, Piątnica Włościańska, Dobrzyjałowo, Drozdowo, Elżbiecin, Górki-Sypniewo, Kalinowo, Kisielnica, Krzewo, Marianowo, Nagórki, Nowy Cydzyn, Olszyny, Poniat, Rakowo-Boginie oraz Wyrzyki i Żelechy. To 2,73 proc. (prawie 600 ha) powierzchni całej gminy. Ten obszar zamieszkuje 3215 osób, a więc ok. 30 proc. ludności. Program rewitalizacji przewiduje realizację 28 przedsięwzięć, które mają się zakończyć do 2023 roku. Wśród nich są m.in. utworzenie centrum integracji społecznej, wspierające osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, utworzenie żłobka z 50. miejscami dla dzieci z terenu gminy oraz dziennego domu dla seniorów. Zmodernizowany ma być ośrodek dziennej rehabilitacji dla dzieci w Kisielnicy, a także gminny ośrodek kultury w Piątnicy. Odnowione zostaną również zabytkowe kościoły znajdujące się na terenie gminy. 
Ponadto zaplanowane są inwestycje związane z termomodernizacją budynków publicznych, montaż instalacji fotowoltaicznych na domach mieszkańców, wymiana pieców węglowych czy budowa sieci kanalizacyjnej i usuwanie azbestu. 
Samorząd chce też utworzyć Centrum Chiroptologii Polski Północno-Wschodniej w części zabytkowych fortów. Będzie to specjalna strefa ochrony nietoperzy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę