Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jubileusz na bogato

Główne zdjęcie
Ratusz

Tegoroczny jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży ma być obchodzony wyjątkowo uroczyście. Urodzinowe wydarzenie skumulowane będą w weekend 15-17 czerwca 2018 roku. Jak się okazuje będzie to wyjątkowo kosztowna impreza. Ratusz podpisał już kilka umów na występy gwiazd, a pobieżne szacunki planów jubileuszowych wydatków władzy grubo przekraczają milion złotych.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o umowie na koncert podczas Dni Łomży zespołu Boys. Gwiazda muzyki disco-polo za występ 17 czerwca ma otrzymać niemal 32 tys. zł. Teraz do niego dołączają kolejne gwiazdy. Ratusz poinformował o podpisaniu mów na występ tego dnia także zespołu Piękni i Młodzi (30 tys. 750 zł), Exaited (17 tys. zł), oraz Marcina Siegieńczuka (11 tys. zł).
Są już podpisane także umowy na występy podczas koncertu 16 czerwca. Na scenie w Łomży pojawią się JULA (20 tys. 450 zł), Mateusz Kurkowski (4,4 tys. zł) i Adam Kalinowski (2,5 tys. zł). Już wcześniej  ratusz podawał, że gwiazdą tego wieczoru ma być zespół Perfect, ale póki co nie podano informacji o podpisaniu umowy i ceny tego koncertu.

Planują gigantyczne wydatki
Z planu rzeczowo-finansowego wydatków promocyjnych miasta w tym roku (dokument publikujemy w załączniku do tego artykułu) wynika, że na główne obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży w dniach 15-17 czerwca 2018 roku władze miasta zaplanowały wydać 450 tys. zł. To jak zaznaczono „zakładane środki własne”, które mają być przeznaczone na honoraria artystów, wynajmem sceny, nagłośnienia, oświetlenia, ochrona, noclegi, zabezpieczenie medyczne, wynajem toalet przenośnych, catering, obsługa techniczna MPGKiM ZAIKS, ubezpieczenie, koszty promocji wydarzenia, video mapping na fasadzie ratusza w dniach 15 i 16 czerwca.
Poza tą kwotą jest 300 tys. zł na pomnik Księcia Janusza I Mazowieckiego, który nadał Łomży prawa miejskie. Odsłonięcie pomnika na Starym Rynku planowane jest 15 czerwca, w dniu jubileuszu 600-lecia. 
Okazuje się, że na jubileusz władze miasta planują wydać jeszcze ponad 400 tysięcy złotych.
We wspomnianym już planie rzeczowo-finansowego wydatków promocyjnych miasta na 2018 rok jest m.in. 100 tys. zł na gadżety i wydawnictwa promocyjne z logiem 600-lecia oraz hasłem „Zasmakuj w Łomży” oraz opracowanie graficzne i wydruk wydawnictwa promocyjnego podsumowującego główne obchody 600-lecia.
Kolejne 100 tys. zł zaplanowano wydać na promocję jubileuszu 600-lecia. W tym zakresie, poza reklama w mediach jest m.in. wymiana grafiki witaczy, którą dokonano już za 20 tys. 700 zł oraz zakup stempli pocztowych  za 2330 zł.
Poza tym 120 tys. zł planuje się wydać na „zakup środków trwałych oraz narzędzi promocyjnych”. To na zakup konstrukcji billboardowych, wingów, roll-up-ów, ścianek, flag, które mają zostać zakończone do maja.
W planie jest także wydanie 110 tys. zł na wsparcie inicjatyw zewnętrznych mający na celu promocje jubileuszu 600-lecia. W tę pulę środków mają wchodzić także fundowane nagrody konkursowe, różne opłaty i składki, oraz zakup materiałów i wyposażenia. 

W sumie budżet promocji miasta w tym roku ma wynieść 1 mln 338 tys. zł. Dla porównania w 2015 roku wyniósł on 433 tys. zł. 

zobacz: 150 milionów długu na 600-lecie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę