Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Węgiel zdrożał, ciepło też... w Zambrowie

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zmienił ustaloną pod koniec października roczną taryfę dla ciepła spółki „Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi”, która zaopatruje w ciepło mieszkańców Zambrowa. Powodem podwyżki jest wzrost cen węgla stosowanego w ciepłowni.

taryfa cieplna spółki „Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi” - stawki opłat dotychczasowe i nowe zatwierdzone przez prezesa URE
taryfa cieplna spółki „Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi” - stawki opłat dotychczasowe i nowe zatwierdzone przez prezesa URE

Ciepłownia miejska w Zambrowie znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i 71. Pułku Piechoty i jest podstawowym źródłem ciepła dla miasta Zambrów. Zaopatruje w ciepło budynki wielorodzinne komunalne i spółdzielcze, budynki użyteczności publicznej oraz budynki indywidualne znajdujące się w sąsiedztwie sieci ciepłowniczej. 

27 października 2017 prezes URE zatwierdził tafę cieplną spółki, czyli jej cennik, na kolejne 12 miesięcy, ale jak się okazuje na początku stycznia 2018 roku przedsiębiorstwo wystąpiło z wnioskiem o jej zmianę, poprzez zmianę zawartych w niej cen i stawek opłat. Jak podał Urząd Regulacji Energetyki z uzasadnienia wniosku wynika, iż w okresie stosowania taryfy nastąpiła podwyżka cen paliwa węglowego stosowanego w źródle ciepła. 
- Ocena przedstawionego przez Przedsiębiorstwo wniosku oraz zawartego w jego uzasadnieniu materiału analitycznego, dokonana w trakcie prowadzonego postępowania administracyjnego w przedmiotowej sprawie, pozwoliła na uwzględnienie żądania Przedsiębiorstwa w zakresie zatwierdzenia zmiany aktualnie obowiązującej taryfy dla ciepła, zgodnie ze złożonym wnioskiem – czytamy w uzasadnieniu decyzji prezesa URE o zatwierdzeniu zmian w cenniku zambrowskiej ciepłowni.
Decyzją prezesa zapadła we wtorek 27 lutego i następnego dnia została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Z pięciu składników taryfy ceny trzech wzrosły, jednego pozostały na tym samym poziomie, a kolejnego nieco została obniżona. Podstawowa cena ciepła za 1 GJ wzrosła z 27,11 zł do 28,16 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę