Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Mężczyzna wpadł do studni. Uratowali go sąsiedzi.

67-letni mężczyzna wpadł do studni we wsi Filipki Duże koło Kolna. Jako pierwsi z pomocą ruszyli sąsiedzi, którzy wyciągnęli go z wody zanim na miejsce dotarli wezwani ratownicy. Mężczyzna, którego ciało było znacznie wychłodzone, został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś przed południem. Mł. bryg. Tomasz Sielawa, zastępca Komendanta Powiatowego państwowej Straży Pożarnej w Kolnie informuje, że ratownicy informację o osobie, która wpadła do studni we wsi  Filipki Duże, około 10 km na północny-wschód od Kolna, otrzymali o godz. 11.20. z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy jednostki straży pożarnej – dwie z Kolna i jedną z Lachowa. Gdy pierwsza z nich dotarła na miejsce mężczyzna, był już wyciągnięty ze studni i przeniesiony do domu przez sąsiadów, którzy jako pierwsi ruszyli mu z pomocą. 67-latek był bardzo wychłodzony i pogotowie ratunkowe, które dojechało na miejsce wraz ze strażakami zabrało go do szpitala.

Prawdopodobnie mężczyzna poślizgnął się i wpadł do studni, której krawędź znajduje się około 70-80 cm nad ziemią. Ratownicy szacują, że w lodowatej wodzie mógł spędzić około 20 minut. Na szczęście sąsiedzi na czas przyszli z pomocą. Dłuższe przebywanie mężczyzny w studni mogło zakończyć się jego śmiercią.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę