Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Milionowe inwestycje na wysypisku śmieci

Główne zdjęcie
Wysypisko w Czartorii

Około 6 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej kwatery do składowania śmieci na wysypisku w Czartorii koło Miastkowa. Ma się w niej zmieścić ponad 100 tysięcy ton śmieci, które zostaną po odebraniu wszelkich możliwych surowców wtórnych jakie trafiają do tutejszego Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Zakłada się, że nowa kwatera wystarczy na trzy lata użytkowania.

Przetarg ogłoszony przez zarządzająca wysypiskiem w Czartorii miejską spółkę Zakład Gospodarowania Odpadami dotyczy budowy nowej kwatery o powierzchni ok. 1,8 ha wraz z niezbędną infrastrukturą w postaci drogi technologicznej, placów magazynowych, sieci kanalizacji technologicznej czy zbiorników wód opadowych i na wody odciekowe. Władze spółki na realizację zadnia planowały wydać nawet ponad 7 mln zł, ale większość z sześciu ofert złożonych przez zainteresowanych zleceniem wykonawców opiewa na znacznie niższe kwoty. Dwie najtańsze są nieco poniżej 6 mln zł.  Zgodnie z wymaganiami ZGO prace przy budowie nowej kwatery składowania odpadów miałyby zakończyć się do 31 lipca, a pozostałych elementów do 25 września 2018 r.
Wszystkie firmy biorące udział w przetargu zadeklarowały gotowość wykonania zadania w tym terminie i oferują 60-miesięczną gwarancję na wykonane prace. 

Dodajmy, że to kolejna z dużych inwestycji ZGO na wysypisku śmieci w Czartorii. W ubiegłym roku oddano do użytku instalację biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych. Całkowity jej koszt wyniósł około 3,2 mln zł. Kwota została sfinansowana z pożyczki zaciągniętej przez miejską spółkę w WFOŚiGW w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę