Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Perspektywa” zapłaci za pół stacji ŁoKeR-a, a „Jedność” nie wejdzie

- Po dość burzliwej dyskusji Rada Nadzorcza dała nam zgodę na podpisanie umowy na rok – mówi Leszek Konopka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa”. Wyjaśnia, że spółdzielnia zapłaci połowę z żądanej przez BikeU kwoty 49 tys. zł, bo stację „sponsorską” spółdzielnia wydzierżawi wraz z jednym z developerów. - Stacja stanie przy ul. Szmaragdowej. My jesteśmy po prawej stronie ulicy, a developer po lewej – dodaje prezes Konopka. Także wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej SM Jedność, która nie zgodziła się na udział w forsowanym przez władze miasta projekcie.

ŁoKeR to skrót od nazwy Łomżyńska Komunikacja Rowerowa, którą władze miasta planują uruchomić od 1 maja. Łomża z własnego budżetu zapłaci 158 tysięcy złotych finansując wydzierżawienie na pół roku 3 stacji z 20 rowerami, oraz system obsługujący, alokację i serwis rowerów. Zgodnie z zapowiedziami do ŁoKeRa mieli dołączyć się przedsiębiorcy i spółdzielnie  mieszkaniowe wydzierżawiając od wybranej przez ratusz firmy BikeU „stacje sponsorskich”. Wiceprezydent Andrzej Garlicki zapowiadał, że stacji rowerowych w sumie miało być 15 albo i 17. Dopytywany przez radnych ujawniły też, że „sponsorami” mają być np. trzy miejskie spółki wodociągowo-kanalizacyjna MPWiK, ciepłownicza MPEC i śmieciowa ZGO. Z dokumentów jakie zdobyliśmy wynika, że każda z nich miałaby zapłacić za po 49 tys. zł za jedną stację z 7 rowerami. Tyle też żądano od spółdzielni mieszkaniowych. W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza ŁSM nie zgodziła się na wydanie takich pieniędzy na to przedsięwzięcie. Wczoraj taką samą decyzję podjęła także Rada Nadzorcza SM „Jedność”. 
W przypadku SM Perspektywa zarząd proponował wspólne sfinansowanie jednej stacji sponsorskiej z developerem. Jak przekazuje Leszek Konopka wczoraj Rada Nadzorcza, po dość burzliwej dyskusji, dała na to zgodę. Prezes „Perspektywy” zaznacza, że umowa może być podpisana tylko na ten sezon. W przekazanym spółdzielni projekcie umowie są zapisy mówiące o tym, że jeśli nie zostałaby ona wypowiedziana do określonego dnia, obowiązywałaby także w następnym roku.
Na razie nie wiadomo czy ktoś jeszcze przystąpił do ŁoKeRa. Łukasz Czech z ratusza odpowiadając na nasze pytania w tej sprawie, przekazał jedynie, że informacja o stacjach sponsorskich w ramach systemu ŁoKeR będzie podana w najbliższych dniach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę