Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Przetarg na Halę Kultury będzie raz jeszcze

Główne zdjęcie
Hala Targowa na Starym Rynku

Władze miasta unieważniły przetarg na wybór wykonawcy, który miałby przebudować zabytkową Halę Targowa na Starym Rynku. Powodem są zbyt wysokie w stosunku do możliwości budżetu miasta ceny ofert. Przypomnijmy, że najtańsza opiewała na niemal równe 14 mln zł, a limit miejskich środków określono na 10 mln zł. Szybko ma być ogłoszony kolejny, bo władze miasta chcą, aby wykonawca, który będzie remontował halę, zasłonił ją dekoracyjną siatką nawiązującą do tegorocznego jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, który przypada w czerwcu.

Przebudowa zabytkowej, zbudowanej w latach 30. XX wieku, Hali Targowej na Starym Rynku planowana jest przez władze miasta od lat. W ubiegłym roku projekt jej przebudowy w „Halę Kultury” zyskał akceptację w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i otrzymał niemal 10 milionów wsparcia z unijnych fundusz. Całkowity koszt przebudowy i jej wyposażenia oszacowano wówczas na 14,5 mln zł. Inwestycja ma być ukończona jesienią przyszłego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę