Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Motocykl CZ i turniej piłkarski na leczenie Damiana

- Damian był dobrym uczniem, grzecznym i sumiennym, jednym z najlepszych w klasie mechaniki samochodowej. Po wypadku motocyklowym w maju ubiegłego roku miał bardzo poważną operację na otwartym mózgu, ponad pół roku przeleżał w śpiączce, ale został wybudzony i zaczął reagować – opowiada Jacek Kocoń, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących, z którego drużyna piłkarska wystąpi w piątek w Hali Sportowej imienia Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 w Łomży. W charytatywnym turnieju o puchar prezydenta Łomży wystąpi 8 zespołów. Od godziny 10. do 15. odbędą się licytacje, w tym kompletnego motocykla CZ z 1961 r. i gadżetów sportowych, z czego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 18-letniego Damiana Śliwowskiego.

- Wydaje się, że wszystko idzie ku dobremu, Damian obecnie przebywa na rehabilitacji w Toruniu – kontynuuje dyrektor Kocoń, który na licytację wystawi wykonany przez siebie pejzaż fotograficzny okolic Łomży. Jedna z nauczycielek na desce namalowała obraz anioła, uczniowie ZSMiO tworzą na drukarce nagrody w loterii – los za 5 zł. Licytacje zaczną się około godziny 13.: koszulka Rafała Boguskiego „Dzikiego” z autografami zawodników Wisły Kraków, gadżety piłkarzy reprezentacji Polski, piłkarska koszulka z autografami reprezentacji kobiet, płyta i autograf gwiazdora discopola Zenka Martyniu i koszulka z podpisami kabaretu Nowaki. Wolontariusze akcji „Łomża piecze ciasta” za datek poczęstują swoimi słodkimi wypiekami. Wystąpi młodzież Studia Tańca B.K. Step.
Oprócz „Mechaniaka” i Urzędu Miejskiego, do turnieju piłki nożnej zgłosiło się 6 drużyn: „Weta”, II LO, starostwo powiatowe, PWSIiP , młodzieżowa rada miejska i przedsiębiorcy. - Zespoły będą podzielone na dwie grupy – opisuje system rozgrywek Grzegorz Daniluk z ratusza, z którego ekipą wystąpi jak kapitan Mariusz Chrzanowski. - Zespoły, które w grupach zajmą pierwsze dwa miejsca, zagrają w półfinałach. Przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce, zwycięzcy zagrają w finale. 
Do współorganizacji piątkowego turniej włączyła się cala społeczność szkoły Damiana: uczniowie, nauczyciele, rodzice, więc w jej imieniu zaprasza do uczestnictwa i hojności dyrektor Jacek Kocoń. - Damian ma czwórkę rodzeństwa w wieku od 4 do 18 lat, dziadka, tatę po chorobach serca, pod względem finansowym sytuacja w ich domu jest trudna – dodaje Jacek Kocoń. - Można pomagać też przez wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: „1069 pomoc dla Damiana Śliwowskiego”. (www.kawalek-nieba.pl/damian-sliwowski)

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę