Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Posterunek Policji będzie w Wiźnie?

Prawdopodobnie jesienią zostanie utworzony Posterunek Policji w Wiźnie. Zabiegają o to samorządowe władze gminy i Komenda Miejska Policji w Łomży. Od kilkunastu lat w Wiźnie jest jedynie Punkt Przyjęć Interesantów Posterunku Policji w Jedwabnem. Na początku lutego specjaliści z KWP w Białymstoku oglądali budynek, po dawnym komisariacie, który teraz należy do samorządu Wizny.

Osobny Komisariat Policji w Wiźnie funkcjonował do końca XX wieku. Od 1 stycznia 2001 roku zlikwidowano go pozostawiając jedynie policyjny Punkt Przyjęć Interesantów, który podlega pod oddalony o 11 km Posterunek Policji w Jedwabnem. Władze gminy Wizna od lat zabiegały o odtworzenie prawdziwego posterunku z przypisanymi do niego na stałe policjantami, ale realne szanse na to pojawiły dopiero teraz, bo chcą tego także policjanci.
Zbigniew Sokołowski wójt gminy Wizna mówi, że w tegorocznym budżecie samorząd zarezerwował na to 100 tysięcy złotych. Za te pieniądze znajdujący się w pobliżu szkoły niewielki budynek, w którym jest teraz policyjne PPI, miałby zostać wyremontowany pod potrzeby Posterunku Policji. Samorząd chce także dofinansować zakup policyjnego radiowozu dla policjantów z Wizny. Na ten cel w budżecie gminy jest odłożone 25 tys. zł.   

Byłby to piąty posterunek w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Dziś takie posterunki na terenie powiatu łomżyńskiego funkcjonują w Jedwabnem, Nowogrodzie, Śniadowie i od 2016 roku także w Piątnicy. Są w nich kierownicy posterunku, a także dzielnicowi, dochodzeniowcy i funkcjonariusze patrolu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę