Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Napadli w Pniewie

Główne zdjęcie
Sklep w Pniewie

W piątek wieczorem doszło do napadu przed sklepem spożywczy w Pniewie. Na kobietę, która zamknęła sklep napadało dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy użyli gazu, po czym zabrali torebkę z dokumentami i pieniędzmi i odjechali. Zaatakowanej kobiecie nic się nie stało, a policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawców. Jeden z nich miał niedawno wyjść z więzienia po odsiedzeniu kilkunastoletniego wyroku.

Do napadu doszło około godziny 21.30.  Kobieta zamknęła sklep i chciała jechać do domu. Gdy była już w aucie podbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Jeden rozpylił gaz, a drugi z siedzenia pasażera zabrał torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Napastnicy wyciągnęli 47-latkę z samochodu i starli się ją przeszukać, ale kobiecie udało się wyrwać i uciec. 
Po napadzie sprawcy odjechali z Pniewa volkswagenem pasatem. Już około pół godziny po dokonaniu rozboju ujęli ich zaalarmowani policjanci z komendy w Zambrowie. Zaparkowanego passata zauważyli w oddalanej o kilka kilometrów od Pniewa wsi  Pęsy-Lipno. Wewnątrz były trzy osoby. Gdy policjanci zbliżali się do auta jeden z siedzących wyrzucił - jak się okazało - torebkę, którą skradziono kobiecie w Pniewie. W trakcie przeszukania u kierowcy znaleziono gaz pieprzowy, a w samochodzie dwie kominiarki i rękawiczki.
Mężczyźni zostali zatrzymani. Mają 36, 43 i 48 lat. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu – 0,6 i 0,3 promila. 
Mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Grozi za to kara nawet do 12 lat więzienia. Jeszcze dziś mają zostać doprowadzeni do sądu z wnioskami o zastosowanie wobec nich aresztów tymczasowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę