Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Pech czy szczęście?

Główne zdjęcie
Drzewa podgryzione przez bobry

Na jadące drogą iveco spadło drzewo. Na szczęście kierowcy auta nic się nie stało. Jak się okazało nim olszynę złamał podmuch wiatru, pień drzewa o średnicy około 25 cm podgryzły bobry. Wezwani na miejsce strażacy od razu wycieli sąsiednie drzewo także podgryzione przez bobry, które niebezpiecznie pochylało się już nad jezdnią.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około 1. w nocy w okolicach wsi Sambory na drodze z Wizny do Burzyna. 
- W wyniku zdarzenia w aucie została rozbita szyba, ale kierowcy iveco nic się nie stało – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży. 
Okazało się, że drzew, które przewróciło się na samochód było podgryzione przez bobry. To dlatego podmuch wiatru mógł je złamać. Tuż obok rosło było kolejne, które także były podgryzione i już pochylało się nad jezdnię i w każdej chwili ono także mogło się przewrócić. Strażacy od razu je ścieli. 
Komendant Wilczyński dodaje, że nocą strażacy usuwali także konar drzewa, który spadł na drogę w okolicach wsi Włochówka - także pod Wizną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę