Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Szybki e-PIT

Kto rozlicza się wcześniej i wysyła PIT-y online, ten szybciej dostaje zwrot podatku – to już nie hasło reklamowe administracji skarbowej, ale wyniki badań. Firma e-file, producent aplikacji e-pity - znanego programu do rozliczeń PIT-ów online, opublikowała wyniki pierwszego w Polsce badania dotyczącego terminów zwrotu podatku z PIT w 2017 r. Niezbicie dowodzą, że najszybciej pieniądze otrzymują ci, którzy rozliczają się w styczniu. Ci, którzy z rozliczeniem czekają do ostatniej chwili na swoje zwroty czekają nawet dwa razy dłużej.

- Wyniki badania e-file, przeprowadzone na grupie 24 940 podatników składających deklaracje online, pokazują, że warto pospieszyć się z rozliczeniem, jeżeli zależy nam na stosunkowo szybkim uzyskaniu zwrotu. Styczeń i luty to najlepszy czas na złożenie PIT-a. Zwłaszcza w formie elektronicznej. Podatnicy, którzy składali e-deklaracje w styczniu, otrzymywali zwrot podatku najszybciej, średnio po 23 dniach. Wraz z kolejnymi miesiącami złożenia deklaracji, przeciętny czas oczekiwania rósł. W lutym wynosił średnio 26 dni, a spóźnialscy, którzy złożyli rozliczenie w kwietniu, czekali nawet 52 dni - wylicza Donata Basińska z firmy e-file.

Na tej podstawie firma dokonała szacunków kiedy zwroty miałaby być wypłacane w tym roku. Wnika z niej, że łomżanie, którzy teraz rozliczyliby się z Fiskusem, zwrot nadpłaconego podatku dochodowego otrzymaliby za 23 dni. 
Prognozy zwrotu dla konkretnych urzędów skarbowych można sprawdzić na interaktywnej mapie: https://www.e-pity.pl/znajdz-urzad-skarbowy-online/.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę