Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Jechali na ferie?

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

25-letnia kobieta jadąca hondą miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. To jedna z trójki pijanych kierowców, których zatrzymali w weekend policjanci z Łomży. W związku z rozpoczęciem ferii zimowych policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole stanu technicznego autobusów przewożących dzieci i innych samochodów.

Jak przekazuje policja głównym zadaniem przeprowadzonych w miniony weekend działań pn. „Bezpieczny wyjazd na ferie”, było zapewnienie bezpieczeństwa  i porządku w ruchu drogowym podczas spodziewanych w tym okresie wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Na drogach powiatu łomżyńskiego służbę pełniło więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy z Wydziału  Ruchu Drogowego. Dbali oni o to, aby wyjazdy na zimowiska przebiegły bez zakłóceń. Policjanci zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach i sprawdzali stan techniczny autobusów, które wyruszały w trasę wioząc najmłodszych pasażerów na upragniony zimowy wypoczynek.
Dodatkowo, funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości. Pomimo zimowych warunków na drodze, ujawnili aż 44 tego typu wykroczenia.
Okazało się też, że trzech kierujących wsiadło do auta będąc pod wpływem alkoholu. W dwóch przypadkach zawartość alkoholu wskazywała na popełnienie przestępstwa. Poddany badaniu 40-letni kierowca kia miał ponad promil, a 25-letnia kobieta jadąca hondą -  ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ich sprawą zajmie się sąd.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę