Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny wady wzroku nie muszą już utrudniać życia. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra, choroby siatkówki i inne schorzenia narządu wzroku to dzisiaj nie problem.

Dlaczego wykorzystujemy laser?

Przede wszystkim laser jest narzędziem sterylnym i niezwykle precyzyjnym. Cięcia wykonane za jego pomocą są mikroskopijnej wielkości. Światło lesera niesie ze sobą również energię, która skierowana w odpowiednie miejsce, może w ułamku sekundy doprowadzić do zlikwidowania komórek, poprzez ich wyparowanie. Podczas zabiegów nie dochodzi do uszkodzeń sąsiednich tkanek, a po cięciach nie występuje krwawienie, dlatego zakładanie szwów jest zbędne. Dzięki temu nie ma również blizn pooperacyjnych. Zabiegi są z reguły bezbolesne – wystarcza znieczulenie miejscowe.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Dalekowzroczność i krótkowzroczność polega na tym, że promienie świetlne nie skupiają się na siatkówce oka, tylko odpowiednio za lub przed nią. W celu skorygowania tej wady należy zmienić krzywiznę przedniej części oka, czyli rogówki. Wykonuje się to poprzez pulsacyjne działanie wiązki światła lasera (regulowane komputerowo), które precyzyjnie modeluje jej kształt. W wyniku zabiegu pacjent widzi czytelnie i wyraźnie. Moc wiązki światła dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Zabieg trwa niezwykle krótko, ponieważ laser koryguje 1 dioptrię w czasie ok. 1,5 sekundy.

Czy ta metoda jest bezpieczna?

Laseroterapia należy do najnowocześniejszych metod korekcji wzroku. Sposób jest bezpieczny, ponieważ laser wyposażony jest dodatkowo w system śledzenia ruchów gałki ocznej w 6 płaszczyznach, co praktycznie wyklucza możliwość wykonania nieprecyzyjnego ruchu. Cała operacja przebiega bezdotykowo i sterylnie. Pacjent podczas zabiegu czuje się komfortowo, ponieważ otrzymuje dodatkowo znieczulenie miejscowe, w postaci odpowiednich kropli do oczu i nie odczuwa najmniejszych dolegliwości bólowych. Czas rekonwalescencji jest niezwykle krótki, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych praktycznie nie występuje (zdarza się raz na 10000 przypadków).

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabiegi laserowej korekcji wzroku można wykonać w wielu klinikach w całym kraju. Na stronie www.tourmedica.pl znaleźć można dane dotyczące ok. 1000 klinik, wybrać jedną z nich i umówić wizytę u specjalisty, nie wychodząc z domu.

Oferta tourmedica.pl jest bardzo bogata. Zawiera praktycznie wszystkie nowoczesne metody leczenia stosowane w dziedzinie chirurgii ogólnej, stomatologii, medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, m.in. korekcję nosa.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę