Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Premier rozmawiał z mleczarzami

- Bardzo się cieszę, że polskie rolnictwo się modernizuje. Polska staje się potęgą w produkcji rolno-spożywczej – mówił premier Mateusz Morawiecki, który w piątek odwiedził jedno z gospodarstw rolnych we wsi Rębiszewo Studzianki w powiecie wysokomazowieckim, a następnie Wysokie Mazowieckie, gdzie m.in. w obecności Marcina Chludzińskiego, prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., rozmawiała z prezesem Mlekovity Dariuszem Sapińskim.

Spotkanie z rolnikami zorganizowano w gospodarstwie Emilii i Grzegorza Kuleszów, którzy prowadzą nowoczesną hodowlę krów. Ich stado liczy ok. 160 zwierząt, w tym 78 krów mlecznych. Podczas spotkania premier Morawiecki mówił, że produkcja rolno-spożywcza jest absolutnie kluczowa i może być bardzo dochodowa. Cieszył się, że polskie rolnictwo się modernizuje. Zapowiadał, że rząd będzie kładł ogromny nacisk na mądre zabieganie o interesy polskich rolników w UE, żeby nie byli na gorszej pozycji niż ich konkurenci na Zachodzie.
Premier mówił, że Polska ma 4. miejsce na świecie w produkcji mleka na świecie i życzył rolnikom, aby „wskoczyli na podium”. - Wierzę, że to jest absolutnie możliwe - dodawał.
W gospodarskiej wizycie premierowi towarzyszy minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego Morawiecki chwalił za działania na rzecz polskiej wsi, oraz posłowie PiS z regionu: Jacek Bogucki - wiceminister rolnictwa, Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski.

Premier wzywa do patriotyzmu gospodarczego
Zwiedzając wysokomazowiecką Melkovitę premier Mateusz Morawiecki gratulował spółdzielni eksportowania swoich produktów do znacznej liczby krajów z całego świata. 
- Cieszę się, że tak szeroko udało się rozpostrzeć skrzydła w tym obszarze. Zależy mi na tym, żeby wszyscy rolnicy mieli ułatwiony dostęp również na zachodnie rynki. Abyśmy eksportowali i ekspandowali śmiało na wszystkie rynki – zaznaczył Morawiecki. 
Premier mówił też o patriotyzmie. Zauważył, że sieci handlowe organizują promocyjne tygodnie tematyczne, np. włoskie, portugalskie, hiszpańskie czy francuskie. Zaapelował, by takie inicjatywy dotyczyły także polskich produktów przynajmniej raz w miesiącu.
Według premiera wielkie sieci handlowe w Polsce są zdominowane przez zagraniczny kapitał.
- Jesteśmy częścią UE – szanujemy to. Proszę o patriotyczne zachowanie się również tych sieci. Niech one traktują polskich producentów i rolników nie tylko z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, ale przede wszystkich w relacjach handlowych dotyczących np. ceny skupu i sprzedaży – powiedział.

Podczas wizyty w Wysokiem Mazowieckiem premier Mateusz Morawiecki, w towarzystwie burmistrza Jarosława Siekierko, złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym kapitana AK Kazimierza Kamieńskiego „Huzara”.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę