Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Kolejny łoś na drodze do Wizny

W niedzielne popołudnie doszło do kolejnego wypadku z łosiem na drodze krajowej nr 64 Łomża - Jeżewo. Tym razem zwierze wbiegło na drogę w okolicach wsi Olszyny i nim zginęło zderzyło się z dwoma samochodami.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło około godziny 17.30. Łoś wbiegł przed mercedesa, który jechał od strony Bożejewa po czym uderzony wpadł na jadące w przeciwnym kierunku subaru. Na szczęście osoby jadące w samochodach nie odniosły większych obrażeń, ale uszkodzenia zwłaszcza subaru były duże.  
To kolejny wypadek z udziałem łosia na tej drodze. Poprzedni wydarzył się w połowie grudnia. Wówczas łoś wbiegł przed samochód w okolicach Bożejewa. Także wówczas szczęśliwie kierowcy auta nic się nie stało.
Dorosły łoś waży około pół tony i w przeciwieństwie do mniejszych płochliwych jeleni i saren, są to zwierzęta które, nie boją się ludzi ani samochodów i często wychodzą na obrzeża wsi i drogi. Kiedy łoś nagle znajdzie się na jezdni tuż przed samochodem wypadku praktycznie nie daje się uniknąć. Przyrodnicy nie mają wątpliwości – zwierzęta częściej teraz wychodzą na drogi, bo to zimowy czas ich migracji. Wędrówki odbywają się głównie nocą. Przyrodnicy z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi kilka lat temu, po serii wypadków drogowych z udziałem zwierząt, opracowali mapę wskazującą najważniejsze szlaki migracji zwierząt w okolicy Parku i miejsca w których kolidują one z drogami publicznymi. Zaznaczono ponad 30 takich miejsc, w tym trzy na drodze Łomża – Wizna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę