Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Orszak z hasłem „Bóg jest dla wszystkich”

- Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu – podkreślał w ogłoszeniach parafialnych ks dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii Bożego Ciała w Łomży zapraszając wiernych na sobotni „Orszak Trzech Króli”. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli, a w Łomży po raz szósty z trzech parafii na skatepark pójdzie „Orszak Trzech Króli”.

Tradycja organizacji „Orszak Trzech Króli” w Polsce sięga dopiero 10 lat, ale szybko rozprzestrzenia się w kraju. W tym roku orszaki przejdą ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski. Wszystkie odbędą się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. To właśnie mówiąc o tym haśle proboszcz Nowacki podkreślał, że przypomina ono, iż Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Rozpoczęcie łomżyńskiego Orszaku rozpocznie się w kościele Bożego Ciała Mszą św. o godz. 11.30. Po niej wierni z pierwszym królem ruszą w orszaku w kierunku kościoła Krzyża Świętego, gdzie po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00 dołączy drugi król i wierni z tej parafii i razem w barwnym orszaku udadzą się w kierunku skateparku przy ul. Księżnej Anny. Trzeci król, w to miejsce będzie podążał, wraz z wiernymi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli. 
Księża zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży i okolicy do rodzinnego kolędowania świętowania i ogłaszania tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
- Przygotujmy stroje kolędnicze nie tylko dla najmłodszych. Niech także dorośli odważnie podejmą piękne tradycje kolędnicze - apelował ks dr Wojciech Nowacki.
W związku z przejściem Orszaku Trzech Króli ulicami Łomży kierowcy powinni spodziewać się krótkotrwałych utrudnień w ruchu na ulicach, którymi będą podążać wierni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę