Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Chcieli na emeryturę

Ponad 80% osób, które po obniżeniu wieku emerytalnego mogły przejść na emeryturę skorzystała z takiej możliwości. Jak podaje Katarzyna Krupicka rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego z niemal 15 tysięcy osób, które mogły skorzystać z przywrócenia wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla pań i 65 lat dla panów, wnioski złożyło prawie 12 tysięcy osób. Emerytury do końca ubiegłego roku otrzymało około 8,5 tysiąca z nich.

To osoby, którym ZUS wydał decyzję przyznającą świadczenia i przelał środki. Reszta albo jeszcze czeka na decyzję – ok. 10% tych, którzy złożyli wnioski, albo otrzymało decyzję odmowną, w dalszym ciągu kontynuuje zatrudnienie, lub na własny wniosek zawiesili wypłatę. Z wyliczeń ZUS wynika, że przeciętna wysokość świadczenia w naszym regionie wynosi w przypadku kobiet 1 621,38 zł, a w przypadku mężczyzn 2 437,61 zł. W przypadku kobiet to o 0,43% więcej niż średnia ogólnopolska, a w przypadku mężczyzn o niemal 10% mniej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę