Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rekord bezrobocia

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu grudnia 2017 roku wyniosła 3981 osób. To najlepszy grudniowy wynik w historii tych „notowań” prowadzonych od 1990 roku i o około tysiąc lepszy niż przed rokiem, choć w stosunku do listopada poziom bezrobocia zwiększył się o 136 osób tj. 3,5 %.

W grudniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 602 bezrobotnych, w tym 455 nie posiadało prawa do zasiłku. Wśród rejestrujących się 29 osób pracowało wcześniej za granicą, w tym co trzeci w Niemczech.
W tym samy czasie z rejestrów bezrobotnych wykreślono 466 osób bezrobotnych, przy czym 275 z nich z racji podjęcia pracy. - To o 20 mniej niż w listopadzie – podał PUP zaznaczając, że przez cały grudzień do urzędu wypłynęło 145 ofert pracy. W konsekwencji liczba bezrobotnych po kilkunastu miesiącach spadku w grudniu nieznacznie wzrosła osiagając poziom 3981 osób.
- Zanotowany niewielki wzrost bezrobocia związany jest m.in. z mniejszą liczbą podjęć pracy, ograniczeniem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu oraz zakończeniem prac w drogownictwie i budownictwie – oceniają pracownicy łomżyńskiego „zarudniaka”.
Stopa bezrobocia nadal jest jednocyfrowa. Na koniec 2017 roku dla miasta Łomży wyniosła 9,8% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 8,6%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę