Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Ostatnie zmiany w budżecie

Kolejny niemal milion złotych przesunęli radni Łomży jeszcze w tegorocznym budżecie miasta na wydatki w oświacie. Pieniądze były potrzebne na pokrycie grudniowych składek na ZUS i fundusz pracy od nauczycielskich pensji. Podczas czwartkowej sesji – ostatniej w tym roku - radni uchwalili także tzw. wydatki niewygasłe, czyli wskazali zadania z budżetu, których nie udało się zrealizować w tym roku. W sumie warte są ponad 4 miliony złotych i mają być one ukończone w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Zgodnie z uchwalonymi dziś zmianami budżet Łomży na 2017 roku to 355 mln zł dochodów i 370,5 mln zł wydatków. Z tej puli niespełna 65 mln zł to tzw. wydatki majątkowe, czyli inwestycje. W pierwotnej wersji budżetu zapisano, że miały one wynieść ponad 73 mln zł, ale z realizacji  części inwestycji w ciągu roku zrezygnowano. Ostatecznie z planowanych do wykonania za niespełna 65 mln zł, nie udało się zamknąć i rozliczyć inwestycji za około 4 mln zł, które w czwartek radni Łomży na wniosek prezydenta wpisali na listę to tzw. wydatków niewygasających. To ponad 30 inwestycji prowadzone przez miasto i miejskie jednostki np. szkoły czy MOSiR. Największa z nich to budowa ul. Stacha Konwy, która ma pochłonąć 1,76 mln zł. Plac budowy przekazano wykonawcy inwestycji, który ma ją ukończyć do końca czerwca przyszłego roku.

W ciągu roku znacznie wzrosły w Łomży tzw. wydatki bieżące budżetu. Początkowo planowano je w kwocie 283,4 mln zł, ale po dokonanych w czwartek zmianach zapisano na nie już ponad 305 mln zł. Wśród wydatków bieżących największą pozycję stanowią wydatki w oświacie. To teraz już ponad 100 mln zł. Gro tej kwoty to wydatki na nauczycielskie pensje i pochodne. W ciągu roku środki te zwiększano kilkakrotnie ostatecznie podnosząc jej z pierwotnie planowanej kwoty 76,5 mln zł do 84,9 mln zł.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę