wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

„Schetynówki” przycięte

Niespełna 47,5 miliona złotych, a nie jak pierwotnie planowano ponad 62 mln zł, przeznaczył rząd na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych i powiatowych w przyszłym roku w województwie podlaskim. Na opublikowanej przez wojewodę podlaskiego liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, są tylko trzy z terenu powiatu łomżyńskiego. Samorządy gmin: Nowogród, Jedwabne i Śniadowo w sumie mają otrzymać ok. 1,25 mln zł. Dotacji ma nie otrzymać za to m.in. miasto Łomża, gmina Łomża czy powiat łomżyński.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Wojewódzki limit wydatków na tzw. „schetynówki” rząd zmniejszył 5 grudnia 2017 r. przyjmując do realizacji wydatki na poziomie analogicznym jak w roku 2017, czyli wynosi 47.457.621,00 zł. Połowa z tej kwoty została przeznaczana na drogi gminne, a druga połowa na drogi powiatowe. W przypadku dróg gminnych do dofinansowania zakwalifikowało się 29 wniosków z 74 złożonych, przy czym ostatni póki co ma dotację częściową, z planowanym uzupełnieniem dofinansowania po ewentualnych oszczędnościach w wyniku przeprowadzenia procedur przetargowych.
Wśród wybranych są m.in. wnioski z gmin: Nowogród na przebudowę dróg we wsi Ptaki (dotacja - 507 tys. zł, przy koszcie całkowitym szacowanym na nieco ponad 1 mln zł), Jedwabne na przebudowę ulic Polnej i  M. Skłodowskiej-Curie w Jedwabnem (dotacja 505 tys. zł, do inwestycji szacowanej na nieco ponad 1 mln zł) i Śniadowo - przebudowa dróg gminnych w ciągu ul. Łąkowej i Ogrodowej w Śniadowie (dotacja – 242 tys. zł, koszt całkowity – 484 tys. zł)
Bez dotacji są za to np. Miasto Łomża i Gmina Łomża. Samorząd miasta liczył na ponad 1 mln zł dofinansowania do rozbudowy drogi gminnej nr 101175B, samorząd gminy na niemal 3 mln zł dofinansowania do trzeciego etapu przebudowy ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach. Wniosek miasta znalazł się na 36, a gminy na 37 pozycji listy rankingowej wśród dróg gminnych, a więc praktycznie są bez szansy na dofinansowanie.  

Na liście wniosków wybranych do dofinansowania dróg powiatowych jest 10 pozycji (z 24 złozonych), przy czym ostatnia dotacja, podobnie jak w drogach gminnych, jest częściowa z planowanym uzupełnieniem z ewentualnych oszczędności. Na liście tej nie ma wniosku powiatu łomżyńskiego, który zabiegał o 1,25 mln zł dotacji na przebudowę ok. 2 km drogi powiatowej Kalinowo – Drozdowo. Wniosek powiatu był na 11 miejscu listy rankingowej dróg powiatowych, ale aby mógł być realizowany z oszczędności te musiałby przekroczyć ponad 2 mln zł, bo tyle brakuje jeszcze na wniosek z pozycji 10. 

W załączniku publikujemy zatwierdzona już listę „schetynówek” na 2018 rok.

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę