Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Przedświąteczna podwyżka opłat za ścieki

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży podniosło już ceny za odbiór ścieków w Łomży i Piątnicy. W przypadku miasta stawki są wyższe o niemal 5% na w Piątnicy podwyżka wyniosła 7,5%. Podwyżki, które pierwotnie planowano wprowadzić od 1 stycznia 2018 roku już obowiązują od tygodnia. W październiku, gdy pierwszy raz informowaliśmy o planach podwyżek opłat w MPWiK prezydent Mariusz Chrzanowski informował radnych, że „sytuacja finansowa spółki nie uzasadnia zatwierdzenia taryfy, która przewiduje jakąkolwiek podwyżkę dla mieszkańców.”

Nową taryfę – czyli wyższy cennik – prezes MPWiK Łomża Mariusz Konopka wprowadził od 12 grudnia 2017 roku w oparciu o nową ustawę – uchwaloną przez Sejm 27 października 2017 roku. Zgodnie z nią cen tych usług nie muszą już zatwierdzać rady gmin – tak jak  . Stawki opłat za odbiór ścieków dla mieszkańców Łomży wzrosły o 27 groszy na metrze sześciennym czyli 4,86%. Wcześniej było to 5,56 zł/m3, a teraz jest 5,83 zł/m3.
Dla mieszkańców gminy Piątnica, którą także obsługuje należąca do miasta spółka, wzrost opłat za odbioru ścieków jest wyższy i wynosi 7,5%. W przypadku gospodarstw domowych bez przepompowni przydomowych cena ścieków wzrosła z 7,26 zł/m3 do 7,80 zł/m3, a dla tych z przepompowniami przydomowymi z 7,06 zł/m3 do 7,59 zł/m3, a dla pozostałych dostawców ścieków z 7,26 zł/m3 do 7,80 zł/m3. 
Nowy cennik MPWiK ma obowiązywać przez pół roku do 9 czerwca 2018 roku.

240206081801.gif
Foto:
Foto: Nowy cennik MPWiK dla mieszkańców Łomży
Foto: Nowy cennik MPWiK dla mieszkańców gminy Piątnica
Foto: Spotkanie wigilijne władz z pracownikami MPWiK Łomża - Mariusz Konopka, prezes MPWiK Łomża, pierwszy po prawej (fot. UM Łomża)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę