Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Aukcja bez aukcji dla chorych dzieci

Nikt nie przybył na środową aukcję charytatywną szopek i stroików bożonarodzeniowych w Zespole Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży. Dochód miał wesprzeć działalność Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne dziecięce domowe hospicjum w województwie podlaskim. Wśród jego pacjentów są też ciężko oraz nieuleczalnie chore dzieci z Łomży i jej okolic. Sytuację uratowali nauczyciele „Staszicówki”, kupując prace za blisko tysiąc złotych. Do piątku włącznie można jeszcze nabyć w szkole inne świąteczne ozdoby, efekt czwartej edycji „Konkursu szopek i stroików bożonarodzeniowych” i wspomóc potrzebujące dzieci.

Środek tygodnia, wczesne popołudnie i kilka dni do świąt to wyjątkowo niefortunne połączenie, jednak organizatorzy aukcji liczyli na pewne nią zainteresowanie, tym bardziej, że zadbali o plakaty, informacje w mediach i rozesłali wiele indywidualnych zaproszeń. Okazało się jednak, że los cierpiących dzieci tak naprawdę nikogo nie interesuje, a już zwłaszcza różnego rodzaju oficjeli – pewnie bliżej jakichkolwiek wyborów wyglądałoby to zupełnie inaczej. 
Aukcji więc nie było, bo nie było komu licytować, a 140 efektownych prac dzieci i młodzieży z dwudziestu szkół podstawowych oraz dziesięciu gimnazjów bez skutku czekało na nabywców.
Ofiarnością wykazało się tylko grono pedagogiczne szkoły i nieliczni zainteresowani, kupując 24 stroiki i pięć szopek za 30, 50, a czasem i więcej złotych.
– Nasi nauczyciele stanęli na wysokości zadania i zebraliśmy dla Fundacji „Pomóż im” około tysiąca złotych – mówi zastępca dyrektora Justyna Brzóska. – Nie jest to zawrotna kwota, ale każdy starał się pomóc w miarę swych możliwości. W tym przedświątecznym okresie pamiętamy o tych najbardziej potrzebujących, o chorych dzieciach. Trzeba o nich myśleć, trzeba im pomagać cały czas, tak więc stąd pomysł zorganizowania już po raz drugi takiej aukcji.
Jest jeszcze szansa na wsparcie chorych dzieci, bo w Zespole Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica w Łomży przy ulicy Wojska Polskiego 113 wciąż można nabyć najróżniejsze ozdoby.
– Liczymy na to, że odwiedzą nas jeszcze osoby poszukujące oryginalnych stroików czy szopek – mówi Justyna Brzóska. – Jesteśmy do piątku do godziny 15, mamy jeszcze wiele ślicznych stroików, które pięknie ozdobią bożonarodzeniowy stół – serdecznie zapraszamy!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę