Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Mleczny rekord

Główne zdjęcie
Średnie miesięczne ceny skupu żywca rzeźnego i mleka z listopada 2017 r. Czerwona linia pokazuje zmianę ceny mleka (źródło GUS)

To absolutny rekord. Średnia cena skupu mleka w listopadzie 2017 roku w województwie podlaskim wyniosła 158 zł i 2 grosze za hektolitr czyli za 100 litrów. To o blisko 2 złote więcej niż w październiku i najwyższa średnia cena w województwie podlaskim w historii notowań. Mleczarzom z regionu psuć nastrój może tylko to, że nie była to najwyższa w listopadzie średnia wojewódzka cena skupu mleka w kraju.

Z danych GUS wynika, że w listopadzie w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie 151,24 zł, tj. o 1,9% więcej niż przed miesiącem. W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka wyniosła 158 zł i 2 gr wobec 156,12 zł/hl w październiku i 151,42 zł/hl we wrześniu. To absolutny rekord województwa, bo średnia cena skupu mleka przebiła dotąd najwyższą, którą odnotowano w grudniu 2013 roku, gdy wynosiła 157,47 zł/hl. 
Mimo znacznego wzrostu cena skupu mleka w województwie podlaskim po raz drugi z rzędu nie była najwyższa w kraju. W listopadzie, tak jak w październiku, więcej za mleko od rolników z województwa podlaskiego otrzymywali ci z województwa warmińsko-mazurskiego. Z wyliczeń GUS wynika, że tam było to 158,77 zł/hl czyli o 75 groszy więcej niż u nas.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę