Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Uczynki dobre z polskiej wiary i tradycji...

Są małe i duże. Kolorowe, lśniące. Tradycyjne, ale także z domieszką nowoczesności. Około 250 bożonarodzeniowych szopek i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu wpłynęło na konkurs w Łomży. Wszystkie prace będą sprzedane w przyszłą środę, a dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóż im”, która prowadzi hospicjum dla dzieci. Szopki i stroiki będzie można oglądać od soboty, a w piątek autorzy najładniejszych w nagrodę otrzymali tablety fundowane przez sponsorów.

Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych po raz czwarty zorganizowany został przez Zespół Szkół SWEiRP im. Stanisława Staszica, pod patronatem księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego.  Celem konkursu jest przede wszystkim zachowanie tradycji bożonarodzeniowych, pobudzanie inwencji w zakresie tworzenia tradycyjnych i nowoczesnych ozdób związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, ale też ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci, młodzieży i nauczycieli. W tym roku prace konkursowe indywidualnie i grupowo wykonywało około 300 osób.
- Istotą świąt Bożego Narodzenia jest wcielenie Boga. Jezus Chrystus przyjął ludzka naturę pozostając Bogiem. Przyszedł na świat, aby przynieść nas zbawienie – przypominał ks bp.  Tadeusz Bronakowski dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu i tworzenie tradycyjnych świątecznych dekoracji. -  Życzę, aby ta Wasza praca włożona w powstanie tych szopek i stroików, pomogła przeżyć Wam  jeszcze głębiej te święta – mówił biskup, którzy przywoływał też słowa papieża Benedykta XVI „aby dzieciątko Jezus nie zastało nas świętujących bez Niego”. 

Dzięki wsparciu sponsorów m.in. Urzędu Miejskiego w Łomży, Wyższej Szkoły Agrobiznesu, Gminy Piątnica, czy banków spółdzielczych w Łomży i Piątnicy autorzy najlepszych prac w piątek otrzymali cenne nagrody – m.in. tablety. Od soboty do wtorku w godzinach od 16.00 do 18.00 szopki i stroiki bożonarodzeniowe można oglądać w sali na poddaszu budynku Zespołu Szkół SWEiRP im. St. Staszica przy ul. Wojska Polskiego 113 w Łomży. Tam też w środę 20 grudnia o godz. 13.00 rozpocznie się aukcja wszystkich prac konkursowych. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na Fundację „Pomóż im” - Onkologia i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę