Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bez pracy coraz mniej

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu listopada 2017 roku wyniosła 3845 osób. To o 17 osób mniej niż na koniec października, ale także o 1046 osób mniej przed rokiem. Przez cały listopad do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 519 nowych bezrobotnych, ale z rejestrów wykreślono 536 starych bezrobotnych.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 58,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec listopada było ich 2244.  Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 9,2% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 8,1%.
W listopadzie pracę podjęło 295 dotychczas bezrobotnych. To o blisko 30 osób mniej niż w październiku i o 80 mniej niż we wrześniu. Przez cały miesiąc do urzędu wpłynęło 167 ofert pracy.
- Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. z kierowaniem bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu – oceniają pracownicy urzędu podając, że więcej niż co trzeci z rozpoczynających pracę w listopadzie podejmował ją w ramach pracy subsydiowanej, czyli wspieranej środkami publicznymi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę