Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Namalowali, do czego służą odblaski...

- Namalowałam człowieka, który przechodzi przez jezdnię i ma dużo odblasków na sobie i jedzie autobus i wszyscy są uśmiechnięci i wszystko odbywa się bezpiecznie – opisuje swoją pracę Helenka Horosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. Praca ta wygrała konkurs plastycznym „Odblaski? Biorę w ciemno!” w najmłodszej kategorii wiekowej. Konkurs zorganizowała Komenda Miejska Policji w Łomży, a 50 najlepszych prac zaprezentowano na wystawie w holu ratusza. Tu też w poniedziałek po południu wręczono nagrody zwycięzcom.

- Celem odblaskowej akcji społecznej pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!” jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają zwrócić uwagę pieszych i rowerzystów na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa, poprzez używanie elementów odblaskowych – podają policjanci. 
Na ogłoszony w październiku konkurs wpłynęło blisko 220 prac. Oceniano je w trzech kategoriach wiekowych: – uczniów klas 0 – III, IV - VII szkół podstawowych, oraz młodzieży i osób dorosłych. Zwycięzców w każdej z kategorii wybierało policyjne jury wsparte Anną Bureś –  instruktorem pracowni plastycznej z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
- Bardzo lubię brać udział w takich konkursach ponieważ uwielbiam rysować i malować – mówiła Helena Horosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży, która wygrała konkurs w kategorii najmłodszych autorów. Dziewczynka przyznawała, że chodzi na dodatkowe zajęcia z plastyki do MDK-DŚT. 
Drugie miejsce w tej kategorii zdobył Oliwier Siedler z SP 2 w Łomży, a trzecie Julia Bacławska z SP 4 w Łomży. 
Kategorii uczniów klasy IV – VII wygrała praca Kingi Dziemińskiej z SP 10 w Łomży, przed pracą Damiana Górzyńskiego z SP w Piątnicy i Szymona Dębskiego z SP 10, a w kategorii najstarszych - młodzież do lat 18 oraz osób dorosłych jury przyznało tylko wyróżnienia Agnieszce Szymańskiej z PG 9 w Łomży oraz Paulinie Bąkowskiej i Tomaszowi Miłostek z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. 
Nagrody  autorom najlepszych prac w ratuszu wręczali nadkomisarz Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży, Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, Cezary Kisiel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę