Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Ratusz unieważnił kolejny przetarg na Park Jana Pawła II

Główne zdjęcie
Planowane do budowy place zabaw i WC

Zbyt wysokie ceny były przyczyną unieważnienie przetargów na budowę infrastruktury oraz posadzenie drzew i krzewów, a teraz z obawy o rażące ograniczenie konkurencyjności ratusz unieważnił przetarg na budowę dwóch placów zabaw w Parku Jana Pawła II - pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego. Przetarg został ogłoszony na początku października, a dziś firmy miały składać oferty, ale w piątek unieważniono postępowanie.

Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa
Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa

Przetarg na place zabaw, które zaplanowano w południowej części parku, był jednym z czterech jakie ogłosił ratusz w ramach rewitalizacji Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży. Na realizację przedsięwzięcia władzom miasta udało się pozyskać unijną dotację w wysokości niemal 2 mln zł, przy czym całe przedsięwzięcie oszacowano na ponad 5 mln zł. Niestety ceny z najważniejszych przetargów, w których firmy składały oferty, były wyższe niż oczekiwali miejscy urzędnicy, co skutkowało ich unieważnieniem. Teraz, nieoczekiwanie - na jeden dzień roboczy przed złożeniem ofert – ratusz unieważnił postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, którzy miał w parku zbudować place zabawa dla dzieci. Ten dla dzieci młodszych miał powstać do końca lipca przyszłego roku, a dla dzieci starszych w czerwcu 2019 roku. Powodem unieważnienia przetargu jest – jak wynika z dokumentu podpisanego przez wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego -  podejrzenie, że zapisy dotyczące wyposażenia placów zabaw „w sposób rażący ograniczają konkurencyjność”. Dlatego podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania „z uwagi na stwierdzoną możliwość zakłócenia ustawowej zasady zachowania równego traktowania i uczciwej konkurencji”.

zobacz: Zbudowali, a teraz rozbiorą, aby zbudować coś innego


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę