Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Stary Rynek świeci już świątecznie

Choinka, miś Łomżatek, lokomotywa, a w tym roku także domek świętego Mikołaja, bombka i świąteczna dekoracja do wykonywania zdjęć ze św. Mikołajem i elfem – w piątkowe popołudnie rozbłysły tysiącami światełek dając znak, że bożonarodzeniowe święta coraz bliżej. Lampki z pomocą dzieci włączył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Widząc radość tych dzieci wiem, że warto to robić – mówił.

Dokupowane co roku nowe zabawki świąteczne rozstawiane są przy ustawianej od lat przed Bożym Narodzeniem dużej choince na Starym Rynku. W tym roku mające 14 metrów wysokości drzewko jest wyjątkowo ładne. Gęsty, równo rozszerzająca się ku odłowie świerk srebrzysty przybrany szyszkami i przysypany śniegiem nawet bez tysięcy mieniących się światełek – prezentował się pięknie. Kolorowe, mieniące się tysiącami ledowych lampeczek zabawki ciasno otoczył choinkę. Po lewej jej stronie – już po raz trzeci - zasiadł wynajęty miś Łomżatek, a trochę dalej stanęła świat bombka, do której mogą wejść i dzieci i straci. Po prawej stronie choinki stoi, tak jak przed rokiem, lokomotywa z wagonikami, a tuż obok niej staną nowy domek świętego Mikołaja. Na przodzie przed samą choinką ustawiono dekorację do wykonywania rodzinnych zdjęć ze św. Mikołajem, elfem i napisem Wesołych Świąt. 
- Koszt dzierżawy bombki na okres 3 lat pokrywa sponsor - Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A – informuje Grzegorz Daniluk z ratusza dodając, że w tym roku zostanie opłacona ostatnia rata dzierżawy misia (3 razy po 10,5 tys zł) i za 5% jej wartości rynkowej, czyli za kwotę 1304,42 zł Miś Łomżatek będzie zakupiony na własność miasta. Poza tym na nowe ozdoby domek św. Mikołaja i dekorację do robienia zdjęć wydano kwotę 75 tys. 655,70 zł. 
To jeszcze nie wszystkie świąteczne dekoracje i atrakcje jakie pojawią się w tym roku na Starym Rynku. Po niedzieli mają być wywieszone świąteczne ozdoby m.in. na ratusz. Na jego frontowej ścianie zacznie być wyświetlana świąteczna iluminacja, a miejscy urzędnicy już zapraszają na wyjątkowe bo dwudniowe Mikołajki.  - Mikołajki miejskie rozpoczną się we wtorek 5 grudnia – zapowiada Grzegorz Daniluk. - W godzinach od 10 do 18 wszyscy chętni będą mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem, elfami i prawdziwymi reniferami. W środę 6 grudnia od godziny 11 do 19 na najmłodszych czeka zimowe szaleństwo - snow tubing, czyli zjazdy na dmuchanych pontonach z rampy. A wszystko to przy akompaniamencie świątecznej muzyki oraz słodkich upominkach.

Foto:
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę