Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Kolejne poślizgi na S-8

Główne zdjęcie
Droga S-8 Mężenin - Jeżewo w kierunku Białegostoku (fot. 24 listopada 2017 r.)

Mieszkańcy Zambrowa mieli mieć już ekspresówkę do samego Białegostoku i w stronę Ostrowi Mazowieckiej. Pierwsze terminy były na lipiec 2017 r., ale jeszcze muszą poczekać. Są opóźnienia na obu budowanych odcinkach S-8 od Mężenina do Jeżewa i od Zambrowa do granicy województwa mazowieckiego. Drogowcy mówią, że wierzą, że drogi będą oddane na Boże Narodzenie. Na początek w wersji dróg „ekspresopodbnych”.

Umowa na realizację odcinka S-8 od Mężenina do Jeżewa o długości 14,26 km została podpisana 22 grudnia 2014 r., a sama budowa prowadzana jest od 2015 r. Pracę wykonuje firma Astaldi z Włoch. Na tym odcinku ekspresówki budowane są dwa węzły „Sikory” i „Kobylin” 1 most i 9 wiaduktów. Prace, po przedłużeniu terminu miał być zakończone dzisiaj, ale znowu się nie udało... Rafał Malinowski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podaje, że wczoraj ustalono, że wykonująca prace firma Astaldi ma codziennie raportować do GDDKiA o postępach w pracach. Drogowcy wierzą, że to zmobilizuje ją do szybszej pracy, a droga prawdopodobnie w wersji drogi „ekspresopodbnej” czyli np. z ograniczeniem prędkości czy  miejscami zwężeniami jezdni, będzie oddana przed bożonarodzeniowymi świętami.   

Opóźnienia są także na blisko 15 km na odcinku S8 od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa. Tę część ekspresówki o długości 14,91 km buduje konsorcjum Rubau. Powstaje droga i 4 mosty, 5 wiaduktów nad trasą S8, 2 przejścia dla dużych zwierząt nad trasą S8 i 6 przejść dla zwierząt pod drogami oraz węzeł „Szumowo” i Miejsce Obsługi Podróżnych „Ostrożne”. Także w tym wypadku pierwotny termin oddania drogi minął w lipcu, a obecny to połowa grudnia. Prawdopodobnie także ona na początek będzie oddane w wersji „ekspresopodbnej”. 

Kolejny poślizg jest także na budowie ekspresowej obwodnicy podwarszawskich Marek na trasie S-8. Miała być gotowa w wakacje, ale ostatnio ministerstwo groziło, że jeśli wykonawca nie odda drogi do połowy grudnia, kontrakt będzie zerwany. 

Drogowcy zaczynają już także mówić o możliwych opóźnieniach w budowie ekspresowej „ósemki” od Ostrowi Mazowieckiej do Wyszkowa i od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy z województwem podlaskim. Choć to na terenie województwa mazowieckiego, to budowę realizuje białostockie oddział GDDKiA. Zgodnie z planami droga powinna być ukończona w lipcu 2018 roku, ale już chyba nikt nie wierzy, że ten termin będzie dotrzymany.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę