Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prawomocne wyroki za prowadzenie agencji towarzyskiej w Łomży

Dwie osoby pójdą do więzienia, 4 mają wyroki w zawieszeniu. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyrok skazujący w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej agencję towarzyską w Łomży.

Założyciel i kierujący grupą trafią za kratki na 6 i 4 lata. Pozostali mają kary od 10 miesięcy do 1 roku i 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Muszą też zapłacić grzywny - od 3 do 20 tysięcy złotych. Sąd orzekł także przepadek korzyści osiągniętych z sutenerstwa i pochodzących z tzw. prania brudnych pieniędzy - chodzi o ponad 1,5 miliona złotych.

Jak udało się ustalić - oskarżeni działali w jednym z łomżyńskich hoteli, który był tylko przykrywką. W rzeczywistości prowadzili tam agencję towarzyską, gdzie pracowało niemal 70 kobiet narodowości polskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Pobierali 50 proc. kwoty wypłacanej za usługę seksualną. Uzyskane w ten sposób pieniądze lokowali na rachunkach bankowych, a także kupowali nieruchomości, które później przekazywali członkom rodziny.

Wyrok w tej sprawie jest już prawomocny.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę