Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Znikają charakterystyczne zbiorniki Gaspolu

Dwa ogromne kuliste zbiorniku gazu przez lata były swoistym symbolem rozlewni gazu przy Alei Piłsudskiego w Łomży. Należąca przez ostatnie ćwierć wieku do firmy Gaspol rozlewnia została zamknięta pod konie czerwca. Od kilku miesięcy trwa rozbiórka znajdującej się tu instalacji. Teraz w oczach „giną” charakterystyczne kuliste zbiorniki.

Rozlewnia gazu płynnego w Łomży powstała w 1969 roku. W 1991 roku ją sprywatyzowano sprzedając holenderskiemu koncernowi SHV Energy, który w Polsce założył firmę Gaspol. Łomżyńska rozlewnia była jedną z pięciu którymi spółka dysponowała w kraju. Znajdowała się na działce o powierzchni niemal 6,5 ha niemalże w centrum miasta. Wiosną w Łomży gruchnęła wiadomość, że teren ten od Gaspolu odkupił jeden z lokalnych przedsiębiorców, a rozlewnia będzie zlikwidowana. Rozlewnia działa jeszcze do końca czerwca, a później rozpoczęto jej powolną rozbiórkę. Teraz przyszedł czas na rozbiórkę stojących na specjalnych podporach dwóch ogromnych kulistych zbiorników gazu. Jednego z nich już nie ma, a drugiego pozostała tylko połowa...

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę