Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie Anioły Biznesu

Główne zdjęcie
Jarosław Kulesza, Karol Charubin, Radosław Charubin, Jan Kurpiewski, Tomasz Kurpiewski, Łukasz Kalinowski

Kino, dwaj Kurpiewscy, Agro-Rolnik, OSM Piątnica i IT Card to pierwsze Łomżyńskie Anioły Biznesu. Konkurs zorganizowany został przez miasto Łomża i Starostwo Powiatowe. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

- To Państwa wysiłek, codzienna praca, podejmowane decyzje, podejmowane ryzyko przyczyniają się do rozwoju Waszych firm i rozwoju nowych miejsc pracy także są źródłem daniny i podatków, które my samorządowcy przekuwamy na realizację zadań dedykowanym nam przez mieszkańców – mówił na wstępie gali, która odbyła się w Kinie Millenium w Łomży wiceprezydent Andrzej Garlicki. To on stał na czele 10-osobowej kapituły samorządowo-urzędniczo-przedsiębiorczej, która decydowała o tym komu nagrody w sześciu kategoriach przyznać. 
W kategorii debiut roku – z trzech nominowanych All Sun, Roletix i Kino Polska statuetkę Łomżyńskiego Anioły Biznesu otrzymali bracia Karol i Radosław Charubin, właściciele firmy Kino Polska, którzy kupili i wyremontowali Kino Millenium, w którym odbywała się gala konkursu.
- Cieszę się, że nasze miasto wreszcie docenia nas, że chcemy tu pracować i działać publicznie  – mówił Karol Charubin.
Nagrodę wręczał im Krzysztof Żukowski z Biznes Center Club, które objęło patronat honorowy nad wydarzeniem i dodatkowo podarował braciom złote biuro BCC. 
W kategorii firma z sercem  do nagrody nominowane były dwie firmy ze Śniadowa: Agro-Rolnik i Prefbet oraz łomżyńska „Bona”. Nagrodę otrzymała firma Agro-Rolnik, której właścicielem jest Jarosław Kulesza, przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego.
- Nie pracujemy dla nagrody, ale przyjemnie jest nagrodę otrzymać – mówił.
W kategorii pracodawca jutra nominowani byli PHU Kurpiewski, Sonarol i spółdzielnia socjalna Alexis. Wygrało PHU Kurpiewski, które działa od 40 lat. 
- Jestem zaskoczony – dziękował właściciel firmy Jan Kurpiewski dodając, że nie wie kiedy te 40 lat minęło.
W tej samej kategorii przyznano także nagrodę specjalną - grawerton dla spółdzielni socjalnej Alexis zatrudniającej osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. 
W kategorii inicjatywa roku z trzech nominowanych – Kino Polska, Ubojnia Rytel i Firma Kurpiewski wygrała ta ostatnia. Nagroda dla Tomasza Kurpiewskiego syna Jana Kurpiewskiego jest za zbudowanie przy Alei Piłsudskiego Parku Handlowego Łomża. 
Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej została OSM Piątnica, która rywalizowała z Filharmonią Łomżyńską i Zakładem Spożywczym „Bona”.    
- kapituła z wyborem tego laureata miała najmniej trudu – mówiła wręczająca nagrodę Elżbieta Parzych, starosta łomżyński. 
- To z ziemi łomżyńskiej pochodzi większość naszych pracowników i to stąd pochodzi mleko, z którego wytwarzamy nasze produkty – mówił Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica – dziękując za nagrodę. 
W ostatniej kategorii – firma roku – do statuetki Łomżyńskiego Anioła Biznesu nominowani byli IT Card, Metal-Technik i Pepees. Wygrała firma IT Card - operator bankomatów w Polsce, oferujący kompleksowe rozwiązania i usługi w zakresie bankomatów.
- Zaczynaliśmy w 2006 roku i ciągle czujemy się jako start-up – mówił przedstawiciel firmy podkreślając, że choć ze względów na rozwój firmy centrala mieści się w Warszawie, to centrum operacyjne nadal jest w Łomży.

Foto: Jarosław Kulesza, Karol Charubin, Radosław Charubin, Jan Kurpiewski, Tomasz Kurpiewski, Łukasz Kalinowski
Foto: Lech Szabłowski wicestarosta łomżyński i Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży
Foto: Goście obecni na gali
Foto: Art of Trio: Jakub Kozłowski, Piotr Komorowski i Michał Olchowik
Foto: Art of Trio: Jakub Kozłowski, Piotr Komorowski i Michał Olchowik
Foto: Krzysztof Żukowski, wiceprezes BCC, kanclerz loży białostockiej
Foto: Karol i Radosław Charubin, firma Kino Polska
Foto: Karol i Radosław Charubin, firma Kino Polska
Foto: Karol i Radosław Charubin, firma Kino Polska
Foto: Karol i Radosław Charubin, firma Kino Polska
Foto: Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto: Jarosław Kulesza, Agro-Rolnik Śniadowo i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto: Jarosław Kulesza, Agro-Rolnik Śniadowo i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski
Foto: Jan Kurpiewski, firma PHU Kurpiewski, Andrzej Pyliński, dyrektor I oddziału PKO BP w Łomży i Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży
Foto: Jan Kurpiewski i Tomasz Kurpiewski
Foto: Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP w Łomży, przedstawicielki spółdzielni socjalnej Alexis i  Andrzej Pyliński, dyrektor I oddziału PKO BP w Łomży
Foto: Przedstawicielki spółdzielni socjalnej Alexis
Foto: Elżbieta Parzych i Jacek Piorunek
Foto: Bio Acustic: Żaklina Olchowik i Dariusz Boguski
Foto: Bio Acustic: Mateusz Bakun
Foto: Bio Acustic: Michał Olchowik, Żaklina Olchowik i Dariusz Boguski
Foto: Bio Acustic: Dariusz Boguski
Foto: Bio Acustic: Michał Olchowik, Żaklina Olchowik i Dariusz Boguski
Foto: Goście obecni na gali
Foto: Bio Acustic: Żaklina Olchowik
Foto: Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta Łomża i Adam Zaczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego
Foto: Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta i Tomasz Kurpiewski, Firma Kurpiewski
Foto: Tomasz Kurpiewski, Firma Kurpiewski, Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta i Adam Zaczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego
Foto: Tomasz Kurpiewski, Firma Kurpiewski, Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta i Adam Zaczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego
Foto: Elżbieta Parzych, atarosta łomżyński, Lech Szabłowski wicestarosta łomżyński i Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica
Foto: Łukasz Kalinowski, wiceprezes OSM Piątnica
Foto: Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto: Adam Matyaszek, wiceprezes zarządu IT Card
Foto: Adam Matyaszek, wiceprezes zarządu IT Card
Foto: Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży i Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży iAdam Matyaszek, wiceprezes zarządu IT Card
Foto: Paulina Porowska
Foto: Paulina Porowska
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę