Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Bożonarodzeniowa „Paczka dla Bohatera”

Po raz siódmy w Polsce organizowana jest bożonarodzeniowa zbiórka pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Zbierane są produkty spożywcze z długim terminem przydatności, artykuły chemiczne i do higieny osobistej dla kombatantów i osób represjonowanych przez bezpiekę PRL-u. W tym roku punkt zbiórki jest także w Łomży - w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli.

- Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom – podaje mł. chor. rez. Tomasz Sawicki, inicjator ogólnopolskiej akcji ze Szczecina. - Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.
W ramach akcji „Paczka dla Bohatera” wspierani są żołnierze polscy walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierze podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, oraz osoby represjonowane przez PRL. Zbiórkę ma potrwać do 15 grudnia 2017 roku. 
Koordynatorem akcji w Łomży jest Mariusz Pianka (email: piankamariusz@gmail.com). Mówi, że w regionie łomżyńskim bożonarodzeniowe paczki miałyby trafi do kilkudziesięciu kombatantów (od 50 do 100) żyjących w promieniu do 100 km od Łomży. Ich baza jest jeszcze tworzona i uzupełniana. Zbiórka darów do paczek prowadzona jest w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Wąskiej 93. Codziennie w godz. od 17.00 do 19.00 dyżurny pełnią tu członkowie Jednostki Strzeleckiej 1012 Łomża. Przyjmowane są produkty spożywcze z długim terminem przydatności np: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, olej , syropy, witaminy, kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery etc... Artykuły chemiczne i do higieny np: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce, prześcieradła, ręczniki etc.
Organizatorzy akcji zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które będą dołączone do paczek - mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę