Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Pociągi „bezpiecznie” pojadą trasą przez Śniadowo i Wygodę

Główne zdjęcie
Wypadek na przejeździe kolejowym w Wygodzie w którym zginęły 3 osoby (2 listopada 2017 r.)

Kończą się prace związane z remontem linii kolejowej z Ostrołęki do Łapy. - W najbliższym czasie planowane są jazdy testowe, których celem jest sprawdzenie szlaku pod kątem bezpiecznego prowadzenia pociągów – podaje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Linia kolejowa prowadzi przez Śniadowo i w okolicach Wygody. W tych miejscach przecina się też z najważniejszymi drogami w regionie – krajową 64 Łomża – Zambrów i wojewódzką 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. 2 listopada na pierwszym z tych przejazdów zginęły trzy osoby. Teraz kolejarze zapewniają, że przejazdy będą bezpieczne.

Linia kolejowa nr 36 Łapy - Śniadowo – Ostrołęka w ostatnich miesiącach była remontowana pod potrzeby poprowadzenia tędy objazdu kolejowego na czas modernizacji odcinka Rail Baltica od Czyżewa do Białegostoku. To właśnie po zderzeniu na przejeździe w Wygodzie VW Golfa z drezyną pracowników remontujących torowisko, na początku listopada zginęły trzy trzy osoby. Karol Jakubowski z z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewnia, że po uruchomieniu regularnych kursów na tej linii przejazdy będą bezpieczne.  
- W ramach prac na tym 80-kilometrowym odcinku wymieniono i wyremontowano tory, uzupełniono tłuczeń oraz zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Poprawę bezpieczeństwa zapewnią przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe, które wyposażono w dodatkowe urządzenia, m.in. przeprawy w miejscowości Śniadowo i Wygoda będą posiadać sygnalizację świetlną i rogatki, co dodatkowo poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu – zaznacza Jakubowski. 
Pierwsze pociągi na tej trasie mają pojawić się w najbliższych dniach. Kolejarze na początku będą testować trasę. 
-  Otwarcie linii nastąpi 10 grudnia 2017 r., czyli wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy – zapowiada PKP PLK. 
Dodajmy, że wartość wykonanych w tym roku prac na linii nr 36 szacowano na ok. 38 mln zł, ale to dopiero pierwszy etap. W najbliższych latach remontowana ma być także linia kolejowa nr 49 prowadząca ze Śniadowa do Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę