Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Szkody łowieckie zostaną po staremu

Latem ubiegłego roku parlament uchwalił przepisy na mocy których odpowiedzialność za szkody łowieckie miał ponosi Skarb Państwa, a komisje do ich szacowania mieli powoływać wojewodowie. Wyczekiwane przez lata przez rolników przepisy miały wejść w życie od 1 stycznia 2017 roku, ale na kilka tygodni przez tą datą posłowie na wniosek rządu przegłosowali ich odroczenie o rok. Teraz okazuje się, że znowu mają być odłożone na kolejny rok.

Tak wynika z odpowiedzi jaką z Ministerstwa Środowiska otrzymał prezes Podlaskiej Izby Rolniczej, który w październiku apelował do premier Beaty Szydło o dalsze nie przekładnie wejścia w życie przepisów wprowadzających nowe zasady odpowiedzialności za szkody wywołane przez zwierzynę płową w uprawach rolnych. Apel trafił również do Ministerstwa Środowiska.  W przesłanej odpowiedzi czytamy: „W związku z brakiem możliwości zarezerwowania odpowiednich środków w budżecie państwa w projekcie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018 Minister Rozwoju i Finansów zawarł przedłużenie terminu wejścia w życie ustawy z dnia 22 czerwca 2016 roku o zmianie ustawy - Prawo łowieckie. Nowy planowany termin wejścia w życie ww. przepisów to 1 stycznia 2019 r.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę