Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Śledztwo w sprawie śmierci

Starsza, osłabiona kobieta zgłosiła się do lekarzy. Była w szpitalu, ale po badaniach została odesłana do domu, a trzy dni później zmarła. Przyczyną śmierci – jak się okazało - była posocznica, czyli sepsa - zakażenie organizmu. To choroba, która rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego istotne jest jak najszybsze jej zdiagnozowanie. Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła już śledztwo, które jak wyjaśnia prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, prowadzone jest w kierunku błędu w sztuce lekarskiej.

Do zgonu kobiety – mieszkanki Szczepankowa doszło 23 października.  Prowadzone przez prokuraturę w Łomży śledztwo dotyczy sprawie narażenia jej w okresie od 20 do 23 października 2017 roku w Łomży i Szczepankowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia w związku z zaniechaniem przyjęcia do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w dniu 20 października 2017 roku poprzez niewłaściwą diagnostykę pacjentki oraz poprzez niezapewnienie jej właściwej opieki medycznej. 
Jak wyjaśnia prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, śledztwo jest prowadzone w kierunku czynu z art.160§2kk w zbiegu z art.155 kk i w związku z art.11§2kk, czyli w kierunku błędu w sztuce lekarskiej. 
- Jest to wstępna faza śledztwa i nie można mówić o żadnych wnioskach. Tego typu zawiadomienie najczęściej od członków najbliższej rodziny się zdarzają i każda taka sprawa jest dokładnie wyjaśniana – dodaje prokurator.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę