Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kiedyś było tu miejskie przedszkole, a teraz planują drugi blok. Będzie najwyższy na osiedlu

Główne zdjęcie
planowany nowy blok ŁSM przy ul. Reymonta

Na działce po przedszkolu przy ul. Reymonta, którą władze miasta sprzedały trzy lata temu Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła budowę jednego i już planuje budowę drugiego bloku. W pierwszym jest 75 mieszkań, w drugim ma być ich 118. Jak informuje Krzysztof Cieśliński wiceprezes ŁSM, blok ma składać się z trzech części, a najwyższa z nich będzie miała 9 kondygnacji.

Kupując działkę po przedszkolu w 2014 roku ŁSM przebijając oferty deweloperów podbiła cenę z wywoławczej wynoszącej niespełna 3 mln zł na niemal 5 mln zł netto. Już jesienią następnego roku ruszyła tu budowa pierwszego bloku na 75 mieszkań i tyle samo garaży.
- Mamy już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku, ale wykonawca nie zgłosił go nam jeszcze do odbioru. Sądzę, że nastąpi to na dniach – mówi Krzysztof Cieśliński.
W bloku tym sprzedane są 72 mieszkanie, dwa kolejne zostały zarezerwowane, a jedno jest wolne i czeka na chętnego. Wiceprezes ŁSM podkreśla, że zaletą, poza nowoczesnym wykonaniem, jest przede wszystkim miejsce – cicha okolica, bliskość parku, pływalni, szkół, kościoła i sklepów.    
Władze spółdzielni już planują budowę obok kolejnego bloku – znacznie większego. Znajdzie się w nim 118 mieszkań, lokale usługowe na 1. kondygnacji, a także zbliżona ilość miejsc garażowych w podpiwniczeniu i miejsc postojowych na zewnątrz budynku. 
- Faza projektowa powinna zostać zakończona w 2018 roku, a całą inwestycję chcielibyśmy zakończyć w 2020 roku – mówi Cieśliński zaznaczając, że już teraz jest duże zainteresowanie tą inwestycją. - Chętnych na lokale usługowe mamy więcej niż planujemy zbudować, a na mieszkania jest około 60 podań. Przede wszystkim dotyczą najwyższych kondygnacji, skąd będzie rozpościerał się ładny widok – dodaje wyjaśniając, blok ma się składać z trzech części, a najwyższa z nich ma  mieć 9 kondygnacji. - Oczywiście będą tam cichobieżne windy ze zjazdem do pomieszczeń piwnicznych i garażu. Na razie nie są oszacowane ceny mieszkań, ale będziemy się starali zrobić tak, aby być konkurencyjni – zapewnia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę