piątek, 28 lutego 2020 napisz DONOS@

Kiedyś było tu miejskie przedszkole, a teraz planują drugi blok. Będzie najwyższy na osiedlu

Na działce po przedszkolu przy ul. Reymonta, którą władze miasta sprzedały trzy lata temu Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła budowę jednego i już planuje budowę drugiego bloku. W pierwszym jest 75 mieszkań, w drugim ma być ich 118. Jak informuje Krzysztof Cieśliński wiceprezes ŁSM, blok ma składać się z trzech części, a najwyższa z nich będzie miała 9 kondygnacji.

planowany nowy blok ŁSM przy ul. Reymonta
planowany nowy blok ŁSM przy ul. Reymonta

Kupując działkę po przedszkolu w 2014 roku ŁSM przebijając oferty deweloperów podbiła cenę z wywoławczej wynoszącej niespełna 3 mln zł na niemal 5 mln zł netto. Już jesienią następnego roku ruszyła tu budowa pierwszego bloku na 75 mieszkań i tyle samo garaży.
- Mamy już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku, ale wykonawca nie zgłosił go nam jeszcze do odbioru. Sądzę, że nastąpi to na dniach – mówi Krzysztof Cieśliński.
W bloku tym sprzedane są 72 mieszkanie, dwa kolejne zostały zarezerwowane, a jedno jest wolne i czeka na chętnego. Wiceprezes ŁSM podkreśla, że zaletą, poza nowoczesnym wykonaniem, jest przede wszystkim miejsce – cicha okolica, bliskość parku, pływalni, szkół, kościoła i sklepów.    
Władze spółdzielni już planują budowę obok kolejnego bloku – znacznie większego. Znajdzie się w nim 118 mieszkań, lokale usługowe na 1. kondygnacji, a także zbliżona ilość miejsc garażowych w podpiwniczeniu i miejsc postojowych na zewnątrz budynku. 
- Faza projektowa powinna zostać zakończona w 2018 roku, a całą inwestycję chcielibyśmy zakończyć w 2020 roku – mówi Cieśliński zaznaczając, że już teraz jest duże zainteresowanie tą inwestycją. - Chętnych na lokale usługowe mamy więcej niż planujemy zbudować, a na mieszkania jest około 60 podań. Przede wszystkim dotyczą najwyższych kondygnacji, skąd będzie rozpościerał się ładny widok – dodaje wyjaśniając, blok ma się składać z trzech części, a najwyższa z nich ma  mieć 9 kondygnacji. - Oczywiście będą tam cichobieżne windy ze zjazdem do pomieszczeń piwnicznych i garażu. Na razie nie są oszacowane ceny mieszkań, ale będziemy się starali zrobić tak, aby być konkurencyjni – zapewnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę