Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Andruszkiewicz zostawił Kukiza

Dwa lata temu wówczas prezes Młodzieży Wszechpolskiej, 25-letni Adam Andruszkiewicz z Grajewa, był w wyborach do Sejmu RP „jedynką” w województwie podlaskim listy wyborczej KWW „Kukiz`15”. Postawienie na młodego „narodowca” dla wielu było zaskoczeniem, tym bardziej, że rok wcześniej w wyborach Sejmiku w, będąc liderem listy Ruchu narodowego w okręgu obejmującym Łomżę i powiaty grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski zdobył on tylko 1381 głosów poparcia. Będąc „jedynką” u Kukiza Andruszkiewicz zyskał poparcie 15668 osób w województwie i został posłem z klubu „Kukiz'15”.

Odejście Andruszkiewicza w połowie kadencji od Kukiza było tajemnicą poliszynela.  Jak powiedział Paweł Kukiz, Andruszkiewicz przechodzi do koła parlamentarnego Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni. Sam Andruszkiewicz ma ogłosić dziś. Wczoraj w wywiadzie telewizyjnym mówił, że o różnicach w jego poglądach a stanowisku innych posłów klubu Kukiz'15. - Uważam, że dziś ważne jest, by wspierać polski rząd. Widzę i kibicuję polskim reformom, tutaj różnimy się w retoryce z posłami Kukiz'15 – mówił poseł Andruszkiewicz.

Wywodzący się z Grajewa, ale mieszkający w Białymstoku poseł wiosną był bohaterem tabloidów. „Super Express” ujawnił, że choć nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy, a z Białegostoku do Warszawy na posiedzenia sejmowe, dojeżdża pociągiem, w ubiegłym roku z kasy Sejmu wziął prawie 40 tys. zł na „kilometrówki”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę