Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dziennikarka uniewinniona ws. prowokacji z zambrowskimi policjantami

Główne zdjęcie
Sąd Okręgowy w Łomży

Sąd Okręgowy w Łomży prawomocnie uniewinnił reporterkę telewizyjną, która w styczniu przeprowadziła prowokację dziennikarską, chcą sprawdzić czy służby gotowe są wysługiwać się politykom. Reporterka programu „Teraz ja!” Tomasza Sekielskiego w NOVA TV podawała się za współpracowniczkę wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego i prosiła policjantów z kilku komisariatów o pomoc w związku z awarią samochodu. Na pomoc ruszyli ci z komendy w Zambrowie.

Policjanci, którzy przyjechali w miejsce wskazane przez dziennikarkę przepraszali za spóźnienie i zaczęli szukać rozwiązania problemu - byli gotowi holować auto albo zamówić kobiecie taksówkę. To dziennikarka przerwała prowokację, informując policjantów kim naprawdę jest. Wówczas ją wylegitymowano, a policja wydała oświadczeni nazywając prowokację „złośliwą”. Kiedy sprawa została nagłośniona, przeciw reporterce skierowano pozew do sądu domagając się kary 1 tys. zł grzywny i nawiązkę na Fundację Wdów i Sierot Poległych Policjantów. W czerwcu Sąd Rejonowy w Zambrowie nieprawomocnie uniewinnił dziennikarkę od zarzutu wywołania działań policji poprzez podanie fałszywej informacji, ale stwierdził jednocześnie, że wprowadziła w błąd dyżurnego policjanta, podając nieprawdziwe dane. Sąd odstąpił wówczas od wymierzenia kary. Reporterka złożyła apelację, która rozpatrywał Sąd Okręgowy w Łomży. W środę zapadł wyrok. Łomżyński sąd podtrzymał decyzję zambrowskiego w sprawie pierwszego zarzutu, a dodatkowo całkowicie uniewinnił dziennikarkę od drugiego uznając, że społeczna szkodliwość podania policjantowi fałszywej tożsamości i miejsca zamieszkania, była bardzo niewielka i nie stanowiło to wykroczenia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę