Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Stracił prawo jazdy na Krasce

Główne zdjęcie
Ulica Kraska w Łomży - zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

43-letni kierowca range rovera dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim na trzy miesiące straci prawo jazdy, po tym gdy ulicą Kraska w Łomży chciał przejechać z prędkością 85 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h jechał więc z prędkością o 55 km/h wyższą.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - liczba zgłoszeń z poszczególnych miast w regionie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - liczba zgłoszeń z poszczególnych miast w regionie

Do zatrzymania zbyt szybko jadącego „suva” na Krasce doszło wczoraj po godz. 16. Policja informując o tym zdarzeniu podkreśla, że mieszkańcy wielokrotnie wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa tę ulicę jako miejsce nagminnego przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości. 
- W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. 
Zatrzymanie 43-latka, który jechał z prędkością 85 km/h jest potwierdzeniem zasadności zgłoszeń mieszkańców z Kraski i może być dowodem na skuteczność policyjnej aplikacji. W to jak się wydaje uwierzyli mieszkańcy Łomży. W tej chwili na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z w Łomży wskazanych jest 1625 zgłoszeń, a np. w nieodległej Ostrołęce ponad trzy razy mniej – 463. Tylko z ulicy Kraska w Łomży na KMZB jest około 120 zgłoszeń i niemal wszystkie dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców samochodów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę