Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Piłka i... polityka

- Doznaliśmy sromotnej porażki – mówi Michał Wójcik sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wiceminister był jednym z posłów PiS, którzy w poniedziałek na zaproszenie poseł Bernadety Krynickiej, zagrał w drużynie parlamentarzystów w integracyjnym turnieju w halowej piłce nożnej. Posłowie mierzyli się w nim z reprezentacją Zespołu Szkół Specjalnych z Łomży i samorządowców. Turniej zasłużenie wygrała reprezentacja szkoły.

- Najważniejsza jest sportowa rywalizacja, a nie wynik – mówili na wstępie organizatorzy turnieju.
W turnieju zmierzyły się trzy jakże różne drużyny. Reprezentacja szkoły składała się z dzieci i młodzieży, które mimo widocznych ułomności, na boisku dały z siebie wszystko rozbijając najpierw reprezentację parlamentarzystów, a później również samorządowców.  
- Ruch może zastąpić lek, ale żaden lek nie może zastąpić ruchu – podkreślała spiker tłumacząc gościom kondycję fizyczną najmłodszej wiekowo drużyny. 
W meczu vip-ów, mimo że przeciwnicy dawali im fory, parlamentarzyści musieli uznać wyższość samorządowców.
- Ostatni raz miałem kontakt z piłką jak byłem sprawozdawcą sportowym – tłumaczył z uśmiechem sromotna porażkę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójciki dziękując za gościnę w Łomży.

Turniej integracyjny był okazją dla parlamentarzystów PiS do pobiegania za piłką, ale także do spotkania z mieszkańcami regionu. To zorganizowała poseł Bernadeta Krynicka, która zaprosiła na nie samorządowców, radnych, dyrektorów instytucji i klubów sportowych, bo jednym z zawodników parlamentarnej reprezentacji był wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Ten do spotkania nie doczekał, bo – jak tłumaczono - został wezwany do Warszawy, ale zastępował go Marcin Żyłowski, z-ca dyrektora departamentu infrastruktury sportowej w MSiT, który zachęcał do składania wniosków na konkursy i odpowiadał na pytania o możliwości dofinansowania poszczególnionych przedsięwzięć.
- To, że można składać wnioski ni jest równoznaczne, z otrzymaniem dofinansowania – zastrzegał Żyłowski.

- Bez spotkań my nie jesteśmy się w stanie udoskonalać – mówił wiceminister sprawiedliwościowi Michał Wójciki, podkreślając, że politycy PiS mają być blisko ludzi. 
Opowiadał o działaniach ministerstwa. Przekonywało, że rząd – wbrew temu co twierdzą niektóre środowiska i media - nie dokonuje zamachu na sądownictwo, oraz że w Polsce nie ma problemu z praworządnością.
- Naszym obowiązkiem jest pokazać po 28 latach, że sądownictwo może lepiej funkcjonować – mówił wiceminister Wójcik wskazując, że w polskich sądach jest problem z przewlekłością postępowań. 
Wiceminister mówił także o zmianach w prawie i surowszym karani pijanych kierowców, którzy spowodowali wypadki z ofiarami, okrutnych gwałcicieli, czy gangsterów wyłudzających podatek Vat.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 30 października 2017 17:05
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2017 09:01:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę