Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zadania z Budżetu Obywatelskiego 2018 wybrane

Blisko 8 tysięcy mieszkańców Łomży oddało swe głosy (każdy mógł zagłosować na 3 propozycje) wybierając zadania do realizacji w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Z 26 propozycji zrealizowanych ma być przynajmniej 8 z największą liczbą głosów. Najbardziej w głosowanie zaangażowali się mieszkańcy Łomżycy, gdzie na 11 zgłoszonych projektów oddano blisko 5500 głosów. Największe poparcie do realizacji zdobył projekt z Centrum pn. Droga po zdrowie – ul. Kapucyńska, na który oddano blisko 1300 głosów.

Prezydent Łomży zapowiada, że będzie wnioskował do radnych Łomży o przeznaczenie w przyszłym roku na realizację zadań Budżetu obywatelskiego 2 mln zł, ale póki co rozdzielono 1,5 mln zł – czyli tyle samo ile wynosi budżet obywatelskim w tym roku, zaznaczając, że gdy pieniędzy będzie więcej do realizacji trafią kolejne projekty z liist. Na potrzeby budżetu obywatelskiego Łomży już kilka lat temu miasto zostało podzielone na trzy strefy i w każdej z nich przeprowadza się oddzielne  głosowanie. Jak poinformował ratusz we wszystkich udział wzięły 7783 osoby, które oddały łącznie 15622 głosy. Na 11 projektów zgłoszonych z Łomżycy oddało 5471 głosów, a 9 zadań z Centrum - 5366 głosów, a na 6 z Południa - 4515 głosów. 

Oto listy projektów zatwierdzone do realizacji:

Centrum:
- Droga po zdrowie – ul. Kapucyńska  (1291 głosów poparcia, kwota: 150 tys. zł)
- Budowa nowych schodów lub ich kapitalny remont – ul. Zamiejska – ul. Zjazd (1088  głosów, kwota: 120 tys. zł) 
- Bezpieczna ulica – wykonanie 3 progów zwalniających – ul. Senatorska (899 głosów, kwota: 15 tys. zł) 
Rezerwa: Remont terenu przed budynkiem nr 2 przy ul. 3 Maja z funkcją miejsc postojowych wraz z remontem wjazdu z ulicy 3 Maja (551 głosów, 150 tys. zł)

Łomżyca:
- Mini bulwary nad Łomżyczką – osiedle Maria I i II (935 głosów, kwota 150 tys. zł)
- Inteligentne oświetlenie traktu pieszo – rowerowego wraz z monitoringiem od ul. Przyjaźni do ul. Szerokiej – trakt pieszo – rowerowy od ul. Przyjaźni do ul. Szerokiej (873 głosów, kwota 150 tys. zł)
Rezerwa: Monitoring i oświetlenie  Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Łomżyca – skrzyżowanie ulic Browarnej i Podleśnej (747 głosów, kwota 150 tys. zł)

Południe:
- Remont chodników w pasie drogowym ul. Przykoszarowej i Niemcewicza przy bud. Przykoszarowa 15, 17, 19 i H. Kołłątaja 12 (1224 głosów, kwota 106,8 tys. zł)
- Wykonanie miejsc postojowych pomiędzy bud. Na ul. Bema i ul. Prusa 1 na obrzeżach parku Jana Pawła II (959 głosów, kwota 100 tys. zł)
- Remont ciągu komunikacyjnego Osiedla Jantar – fragment działki nr 12150 ul. Bema (901 głosów, kwota 98,6 tys. zł)
Rezerwa: Remont nawierzchni parkingu – ul. Ks. Anny 6D (679 głosów, kwota 150 tys. zł)

Dodatkowo, na organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Budżet Obywatelski, oddano 4077 głosów. Pula 100 tys. zł jest niemal w całości wyczerpana przez dwa pierwsze, ale władze miasta zapowiadają, że będą dążyły do realizacji wszystkich trzech zadań:
Młodzieżowy nocny turniej piłki nożnej z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – obiekty sportowe MOSiR ul. Zjazd – 1565 głosów poparcia – kwota 50 tys. zł
Piknik i koncert patriotyczny na Starym Rynku – 1475 głosów poparcia – kwota 40 tys. zł
Łomżyńska Gra Miejska – 1037 głosów poparcia, kwota 50 tys. zł


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę