Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Centrum Katolickie jest dla wszystkich

Główne zdjęcie
Zajęcia Akademii aktywnego seniora w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego

– Chcemy uaktywnić ludzi, dać im możliwość twórczego spędzania czasu w miłym gronie i przyjaznej atmosferze – mówi Ewa Gąsiorowska zapraszając najmłodszych na nowe zajęcia plastyczne, a najstarszych do Akademii aktywnego seniora w Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Zbudowane na początku wieku Centrum Katolickie cały czas tętni życiem, prowadząc działalność formacyjną, kulturalną, edukacyjną i rekreacyjną.

praca uczestników
praca uczestników
Akademia aktywnego seniora w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego
Akademia aktywnego seniora w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego
praca uczestników
praca uczestników
praca uczestników
praca uczestników

Centrum Katolickie jest głównym ośrodkiem spotkań parafian, ale także szerszych środowisk. Szczególną sympatią miejsce to darzą dzieci i młodzież. Odbywają się tu również wystawy koncerty, sympozja i spotkania formacyjne. Ks. Grzegorz Chełstowski prowadzi spotkania biblijne oraz warsztaty dla dwóch grup piszących ikony. Ruch Rodzin Nazaretańskich i Odnowa w Duchu Świętym opiekuje się ks. Wojciech Chudzik, a Ruch Światło-Życie aktywizuje ks. Krzysztof Oporek. W Centrum ćwiczą chórzyści Spes Unica pod kierunkiem Katarzyny Szmitko, schola dziecięca Agnieszki Matukin oraz grupa teatralna prowadzona przez Alicję Żelazną, która obecnie pracująca nad jasełkami. Mieści się tu świetlica środowiskowa Trójkąt Nadziei, w której od wtorku do czwartku dzieci mogą odrabiać lekcje, nadrabiać zaległości i bawić się pod kierunkiem Pauliny Nawrockiej; jest też sala fitness, w której trzy razy w tygodniu odbywają się zajęcia prowadzone przez Ewę Listowską oraz biblioteka z bogatym księgozbiorem. Są też inne formy aktywności, np. Rzemieślnicy Maryi pod okiem Zenona Kijka wykonują misterne różańce, a znajomość języka rosyjskiego można pogłębić na spotkaniach z Kaliną Chodakowską. Są też cykliczne imprezy kulturalne - ogólnopolski konkurs „Radość spod kapelusza”, koncerty w ramach Novum Jazz Festival czy festiwalu Drozdowo-Łomża, oraz zimowe „Ferie z Panem Bogiem” i letnie „Wakacje z Panem Bogiem”.
W parafii pomyślano też o seniorach, którzy nie chcą zamykać się w swoich mieszkaniach. W ramach Akademii aktywnego seniora Ewa Gąsiorowska prowadzi z paniami różne zajęcia warsztatowe związane z plastyką. 
- Wrzesień miałyśmy pod hasłem decoupage na metalu, drewnie i szkle, ale będziemy też filcować, zajmować się florystyką czy przygotowywać świąteczne ozdoby – opowiada. 

W parafialnym Centrum Katolickim na Wzgórzu Krzyża Świętego, zgodnie z wolą księdza proboszcza Andrzeja Godlewskiego, ma dziać się jeszcze więcej.
– Prowadzimy nabór do trzech grup plastycznych dla dzieci ze szkół podstawowych: klas I-II, III-IV i od piątej. W każdej planuję maksymalnie 12 osób, żebym miała możliwość pracy indywidualnej – mówi Ewa Gąsiorowska zapraszając dzieci nie tylko z parafii Krzyża Świętego. - Przy najmłodszych dzieciach koncentruję się na ich manualności i współpracy w grupie, przy starszych będziemy się już uczyć konkretnych technik plastycznych. Planowana jest też grupa zajęciowa „Mama, tata i ja” dla rodziców z dziećmi od 4 do 6 lat. Spotykalibyśmy się raz czy dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb i zainteresowania uczestników, a zaczynamy w sobotę 14 października o godzinie 11:00. Dziecko może przychodzić z mamą lub z tatą, mogą też być oczywiście wszyscy razem, bo będą to zajęcia integracyjne: plastyczne, ruchowe – w grupie, która lubi z sobą spędzać czas i rozwijać się.
Co ważne zajęcia dla dzieci i osób dorosłych w Centrum Katolickim są bezpłatne.
- Jesteśmy otwarci na różne formy aktywności i kreatywności naszej społeczności, dlatego zapraszam zainteresowanych do odwiedzenia i zaproponowania swoich pomysłów na ciekawe spotkania czy zajęcia  – dodaje pani Ewa. 

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Centrum Katolickie


cz
pt, 13 października 2017 19:10
Data ostatniej edycji: pt, 13 października 2017 22:57:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę