czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Potrzebni są bohaterowie

To już ostatnie dni, by zostać Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. - Bycie SuperW to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi – przekonuje Magdalena Wierzbicka, koordynator ds. promocji Stowarzyszenia WIOSNA podkreślając, że to właśnie od liczby wolontariuszy zależy skala pomocy, jaką otrzymają potrzebujące rodziny i dzieci.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. 
Z kolei wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości i nie wierzą w swoje możliwości. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

Kto może być wolontariuszem?
Każdy może zostać wolontariuszem. Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać. Do Paczki i Akademii ludzie przychodzą i zostają, ponieważ zauważają, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat jest dopracowany i dobrze zorganizowany.  
By zgłosić się na wolontariusza należy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl. Następnie odbywa się rozmowę z Liderem i jednodniowe wdrożenie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI odbywa się w tym roku w dniach 9-10 grudnia.

cz
cz, 12 października 2017 08:40
Data ostatniej edycji: cz, 12 października 2017 08:41:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0